Media i internet

Netflix zamówił film u Agnieszki Holland

Bloomberg
Ośmioodcinkowy serial szpiegowski ma pojawić się w Netfliksie w przyszłym roku i być dostępny na całym świecie.

Jak podano, pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadać będą firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu zostaną Frank Marshall (Jurrasic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. - W przeszłości utytułowana polska reżyser współpracowała już z serwisem Netflix - wyreżyserowała kilka odcinków serialu House of Cards – przypomina Netflix.

Serial ma być thrillerem szpiegowskim prezentującym „alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła". - Jesteśmy przekonani, że ten gatunek przemówi nie tylko do polskich widzów, ale także do międzynarodowej widowni. Więcej szczegółów ujawnimy jeszcze w tym roku – mówi cytowany w komunikacie Erik Barmack, wiceprezes Netfliksa ds. międzynarodowych treści oryginalnych.

Akcja serialu dzieje się dwadzieścia lat po ataku terrorystycznym, który zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego.

- Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy – podaje Netflix.

Jak już podawano wcześniej, Netflix przymierza się do własnej ekranizacji „Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego. Ma przy tej produkcji współpracować znane polskie studio produkcyjne Platige Image.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL