Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Netflix zamówił film u Agnieszki Holland

Bloomberg
Oœmioodcinkowy serial szpiegowski ma pojawić się w Netfliksie w przyszłym roku i być dostępny na całym œwiecie.

Jak podano, pomysłodawcš, twórcš i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadać będš firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu zostanš Frank Marshall (Jurrasic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. - W przeszłoœci utytułowana polska reżyser współpracowała już z serwisem Netflix - wyreżyserowała kilka odcinków serialu House of Cards – przypomina Netflix.

Serial ma być thrillerem szpiegowskim prezentujšcym „alternatywnš historię œwiata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła". - Jesteœmy przekonani, że ten gatunek przemówi nie tylko do polskich widzów, ale także do międzynarodowej widowni. Więcej szczegółów ujawnimy jeszcze w tym roku – mówi cytowany w komunikacie Erik Barmack, wiceprezes Netfliksa ds. międzynarodowych treœci oryginalnych.

Akcja serialu dzieje się dwadzieœcia lat po ataku terrorystycznym, który zapobiegł upadkowi Zwišzku Radzieckiego.

- Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer œledczy odkrywajš spisek, który pozwolił utrzymać żelaznš kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielajš w życie tajny plan obmyœlony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego œwiata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rzšdzšcy nie cofnš się przed niczym, żeby zachować jš w tajemnicy – podaje Netflix.

Jak już podawano wczeœniej, Netflix przymierza się do własnej ekranizacji „WiedŸmina" Andrzeja Sapkowskiego. Ma przy tej produkcji współpracować znane polskie studio produkcyjne Platige Image.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL