Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Adblocki zabierajš z rynku już 1,5 mld zł

Bloomberg
Rynkowa wartoœć internetowych odsłon zablokowanych przez oprogramowanie używane przez internautów tyko w Polsce może wynosić już 409 mln dol., czyli ponad 1,5 mld zł - szacuje OnAudience.com.

To oznacza, że wartoœć strat, jakie powodujš w działalnoœci internetowych wydawców adblocki zwiekszyła się - rok wczeœniej analogiczne szacunki mówiły jeszcze o niecałym 1,1 mld zł.

Na całym œwiecie analogiczna wartoœć zablokowanych odsłon zablokowanych przez adblocki sięgnie według tej firmy w tym roku 42 mld dol. (przy 28 mld dol. rok wczeœniej), podczas gdy wartoœć całego rynku reklamy display szacowana jest na 100 mld dolarów. Jak wynika z raportu OnAudience w Polsce aż 46 proc. wszystkich odsłon stron internetowych jest wykonywanych z komputerów, na których jest zainstalowane oprogramowanie blokujšce wyœwietlanie reklam w sieci. To w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrost o 8 pkt proc. na drugim miejscu uplasowała się Grecja z wynikiem 44 proc., a na kolejnych: Norwegia (42 proc.), Niemcy (41 proc.) i Dania (40 proc.).

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL