Polski „Vogue” startuje w marcu

Zespół „Vogue” (od lewej): Małgosia Bela, Filip Niedenthal, Katarzyna Kulczyk
materiały prasowe
Luksusowy magazyn dla kobiet, który od marca 2018 roku ma się ukazywać w Polsce co miesiąc, ma już skompletowany zespół redakcyjny, którym, jak zapowiadano wcześniej, pokieruje Filip Niedenthal.

Jego zastępcą będzie Joanna Lorynowicz, wieloletnia wicenaczelna „Twojego Stylu", dyrektorem artystycznym został Łukasz Aksamit, który pracował na takim samym stanowisku w magazynie „Glamour", działem kultura pokieruje natomiast Anda Rottenberg, kuratorka sztuki, w latach 1993–2001 dyrektor Galerii Sztuki Zachęta.

Dział mody będzie prowadzony przez Danielę Agnelli, od lat współpracującą z marką „Vogue" Włoszkę mieszkającą w Londynie (ostatnio pracowała jako dyrektor mody przy wprowadzeniu na rynek „Vogue Arabia") we współpracy ze stylistką Karoliną Gruszecką (wcześniej m.in. stylistka „Elle").

Magazyn będzie też miał dział reportażu, którego szefową została Hanna Rydlewska. Rydlewska będzie też odpowiedzialna za serwis www.vogue.pl. Do „Vogue'a" przechodzi z portalu Gazeta.pl, gdzie była szefową newsroomu. Za dział urody ma odpowiadać Katarzyna Straszewicz, była redaktor urody w miesięcznikach „Votre Beauté" i „Pani". Ambasadorką nowego miesięcz...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL