Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Polski Tinder dla świata mody. Poznajcie Loko

Fotorzepa/Robert
Loko to młoda polska aplikacja do odkrywania nowych stylizacji modowych i zakupu ubrań na smartfonach. Jej mechanizm jest łudzšco podobny do tego znanego z randkowej aplikacji Tinder.

Twórcy Loko celujš w największš gałšŸ polskiego e-commerce i wpisujš się w rosnšcy trend zakupów mobilnych.

Według badania „E-commerce w Polsce 2016" firmy Gemius dla Izby Gospodarki Elektronicznej „e-Commerce Polska", 48 proc. Polaków deklaruje, że regularnie kupuje różne dobra przez internet. Aż 72 proc. spoœród e-kupujšcych w sieci nabywa ubrania, buty lub inne akcesoria modowe.

Natomiast z raportu „Polska Strojna 2015" przygotowanego przez Mobile Institute na zlecenie Allegro wynika, że 32 proc. osób, które kupujš odzież online przeglšda oferty e-sklepów lub agregatory ofert na ekranach smartfonów. Liczba tego typu użytkowników stale roœnie.

Loko celuje zatem nie doœć, że w największš gałšŸ zakupów internetowych to dodatkowo wpisuje się w rosnšcy trend przeglšdania ofert na urzšdzeniach mobilnych. Swoje rozwišzanie młodzi przedsiębiorcy oparli na mechanizmie znanym z jednej z najpopularniejszych aplikacji mobilnych wœród osób młodych. Z Tindera korzysta 48 proc. osób w wieku 18-24 lata w USA, a w grupie 25-34 32 proc. Aplikację do randkowania pobrano ponad 100 mln razy.

Loko działa na podobnej zasadzie jak Tinder. W aplikacji wyœwietlane sš różne modowe stylizacje, a użytkownicy oceniajš czy przypadły im one do gustu czy też nie. Jeœli tak, to przesuwajš zdjęcie stylizacji w prawš częœć ekranu i tym samym dodajš jš do swojej wirtualnej szafy z lubianymi rzeczami, a jeœli nie to przesuwajšc zdjęcie w lewo niejako wyrzucajš do kosza.

- Clou naszego rozwišzania tkwi w zasadzie działania sprawdzonego już Tindera. Wierzymy, że nasi użytkownicy tak samo będš chcieli wyłapywać interesujšce ich ubrania, jak chętnie wyłapujš swoje potencjalne drugie połówki w Tinderze. Drugi atut Loko to częœć społecznoœciowa, w której będzie można wirtualnie dzielić się ubraniami - mówił w jednym z wywiadów Piotr Mšdry z Loko.

Stylizacje wyœwietlane w aplikacji można filtrować po płci - na razie dostępne sš ubrania i akcesoria dla kobiet i mężczyzn, nie ma zestawów modowych dla dzieci - oraz cenie (od 1 zł do 500 zł za sztukę odzieży). Wybierać można też z gamy rodzajów ubioru i dodatków jakie nas interesujš. Użytkownicy aplikacji mogš dzielić się wybranymi stylizacja ze znajomymi. Aplikacja jest połšczona z facebookowym Messengerem.

Co ważne, ubrania prezentowane w aplikacji można kupować w sklepach współpracujšcych z Loko. Klikajšc w przycisk, na którym wyœwietlana jest cena danego produktu przechodzi się do witryny internetowego sprzedawcy, który posiada go w swej ofercie. W tej chwili najwięcej ofert pochodzi z platformy Zalando.

Aplikacja Loko jest dostępna na razie wyłšcznie na smartfony z systemem Android, ale w najbliższym czasie ma powstać również wersja na iOS. Modowy Tinder z Polski jest nowoœciš w Sklepie Play - program pojawił się w nim czerwcu br. Jak na razie odnotował zaledwie kilkadziesišt pobrań, ale bioršc pod uwagę rynek na jaki wchodzi Loko oraz sposób wykonania aplikacji można się spodziewać, że w najbliższym czasie liczba pobrań znaczšco wzroœnie. Sukces tej aplikacji jest uzależniony od skali budżetu marketingowego jaki zostanie przeznaczony na promocję programu.

ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL