Mediakom zawiadomił UOKiK o podejrzeniu wykorzystania pozycji dominującej przez Polsat i Cyfrowy Polsat

aktualizacja: 03.06.2016, 16:21
Foto: Fotorzepa

Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom zawiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o podejrzeniu wykorzystania pozycji dominującej przez Polsat i Cyfrowy Polsat i stosowaniu przez te podmioty praktyk ograniczających konkurencję.

REDAKCJA POLECA

Chodzi o zasady, na jakich Grupa Polsat oferuje innym operatorom telewizyjnym kanały nadające wszystkie mecze Euro 2016.

Mediakom zgłosił fakt, że hurtowa cena zakupu praw zaproponowana operatorom kablowym przez Polsat jest wyższa od ceny detalicznej jaką płacą konsumenci Cyfrowego Polsatu. Zdanie związku, sprawia to, że nie sieci kablowe nie mogą skutecznie konkurować z platformą Cyfrowy Polsat cenowo. - Nie jest nam znany fakt , aby jakikolwiek operator kablowy wynegocjował cenę, która pozwoli przedstawić konsumentom sieci kablowych podobne warunki cenowe do tych, jakie otrzymają konsumenci Cyfrowego Polsatu – podaje Mediakom.

UPC i Toya, które podpisały już umowę z Grupą Polsat podały, że dostęp do programów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, na których nadawane będą zakodowane transmisje ze wszystkich spotkań Euro 2016, ma u nich kosztować 99 zł brutto.

Wśród klientów Cyfrowego Polsatu zasady dostępu do tych samych pakietów wyglądają inaczej. Za specjalny pakiet stacji Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD trzeba będzie tam zapłacić 79-99 zł. Bezpłatnie dostaną go natomiast abonenci nowej oferty Premium MAX, ci, którzy przedłużą umowę oraz klienci usług internetowych (ale także nowi klienci lub przedłużający umowę.).

- Cyfrowy Polsat otrzymał takie same jak inni operatorzy warunki cenowe w zakresie kanałów Polsat Sport 2 i 3 i zaakceptował je. Zauważyć należy, że  oferta dla klienta końcowego kształtowana jest indywidualnie przez każdego z operatorów – komentuje Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Grupy Polsat.

Wniosek Mediakomu można przeczytać tutaj.

Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE