Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Mediakom zawiadomił UOKiK o podejrzeniu wykorzystania pozycji dominujšcej przez Polsat i Cyfrowy Polsat

Fotorzepa
Zwišzek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom zawiadomił Urzšd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o podejrzeniu wykorzystania pozycji dominujšcej przez Polsat i Cyfrowy Polsat i stosowaniu przez te podmioty praktyk ograniczajšcych konkurencję.

Chodzi o zasady, na jakich Grupa Polsat oferuje innym operatorom telewizyjnym kanały nadajšce wszystkie mecze Euro 2016.

Mediakom zgłosił fakt, że hurtowa cena zakupu praw zaproponowana operatorom kablowym przez Polsat jest wyższa od ceny detalicznej jakš płacš konsumenci Cyfrowego Polsatu. Zdanie zwišzku, sprawia to, że nie sieci kablowe nie mogš skutecznie konkurować z platformš Cyfrowy Polsat cenowo. - Nie jest nam znany fakt , aby jakikolwiek operator kablowy wynegocjował cenę, która pozwoli przedstawić konsumentom sieci kablowych podobne warunki cenowe do tych, jakie otrzymajš konsumenci Cyfrowego Polsatu – podaje Mediakom.

UPC i Toya, które podpisały już umowę z Grupš Polsat podały, że dostęp do programów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, na których nadawane będš zakodowane transmisje ze wszystkich spotkań Euro 2016, ma u nich kosztować 99 zł brutto.

Wœród klientów Cyfrowego Polsatu zasady dostępu do tych samych pakietów wyglšdajš inaczej. Za specjalny pakiet stacji Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD trzeba będzie tam zapłacić 79-99 zł. Bezpłatnie dostanš go natomiast abonenci nowej oferty Premium MAX, ci, którzy przedłużš umowę oraz klienci usług internetowych (ale także nowi klienci lub przedłużajšcy umowę.).

- Cyfrowy Polsat otrzymał takie same jak inni operatorzy warunki cenowe w zakresie kanałów Polsat Sport 2 i 3 i zaakceptował je. Zauważyć należy, że  oferta dla klienta końcowego kształtowana jest indywidualnie przez każdego z operatorów – komentuje Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Grupy Polsat.

Wniosek Mediakomu można przeczytać tutaj.

ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL