Spółka, która jest jednym z liderów w dziedzinie infrastruktury chmury obliczeniowej oraz mobilności biznesu, podaje, że prawie trzy czwarte (71 proc.) pracowników uważa, iż firmowe działy IT nie są w stanie zapewnić skutecznej ochrony przed cyberatakami. Jedynie 4 proc. decydentów w działąch IT jest świadomych konieczności utworzenia stanowiska administratora bezpieczeństwa informacji.

VMware zaznacza, że polskie firmy w coraz większym stopniu są narażone na poważne naruszenia prywatności oraz wyciek informacji. Obecne metody zabezpieczeń coraz częściej okazują się bowiem nieskuteczne wobec stale zmieniających się oraz coraz bardziej złożonych zagrożeń cyfrowych. Jak podkreśla Paweł Korzec, systems engineering manager w VMware, podkreśla, że przedsiębiorstwa muszą zacząć kłaść nacisk na wypracowanie odpowiednich mechanizmów, które pozwolą im na skuteczną ochronę.

Aktualnie pracownicy mają dostęp do danych i aplikacji z każdego miejsca i z poziomu wielu różnych urządzeń, a to wymaga zerwania z tradycyjnym podejściem do kwestii Badanie pokazuje, że ponad połowa (56 proc.) badanych pracowników używa własnego urządzenia do uzyskania dostępu do danych służbowych. Jednocześnie trzy czwarte (75 proc.) otwarcie przyznaje, że byliby gotowi na świadome podjęcie ryzyka związanego z naruszeniem bezpieczeństwa organizacji.