Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Współtwórca postaci Spider-Mana żšda 1 mld dolarów

Stan Lee twierdzi, że padł ofiarš oszustwa
Bloomberg
95-letni Stan Lee pozwał o 1 mld dolarów spółkę, której był jednym z założycieli w 2001 roku.

Lee, były redaktor naczelny Marvel Comics i współtwórca takich postaci jak Hulk, Spider-Man czy Iron-Man, twierdzi, że zmanipulowano go i sfałszowano jego podpis, aby móc sprzedać chińskiej firmie spółkę "POW! Entertainment". Lee twierdzi, że to był spisek.

Według Lee dwaj współzałożyciele "POW! Entertainment", Shane Duffy i Gill Champion, mieli go wprowadzić w błšd i skłonić do podpisu pod umowš, z której nie zdawał sobie sprawy z powodu słabego stanu zdrowia, kiepskiego wzroku, a także złego stanu psychicznego spowodowanego œmierciš żony. Lee twierdzi, że nie wiedział co podpisuje, o szczegółach transakcji dowiedział się dopiero po fakcie. Dokument posunięto mu, gdy czuwał przy umierajšcej żonie.

Rysownik twierdzi, że nigdy nie zamierzał przekazywać praw do wykorzystywania jego nazwiska, tożsamoœci, wizerunku i podobizny na skalę œwiatowš w ramach wieczystego użytkowania. Według pozwu, który trafił do Sšdu Najwyższego w Los Angeles, Lee chciał jedynie udzielać licencji na swoje nazwisko oraz podobiznę oraz autoryzować tylko materiały bez prawa do wyłšcznoœci i selektywnie.

W paŸdzierniku zeszłego roku chińska firma Camsing International z Hongkongu, nabywca "POW! Entertainment" - poinformowała, że przejęła amerykańskš spółkę "założonš przez Stana Lee – Ojca Marvela".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL