Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Czarna kropka może też zawiesić iPhone'a. Mechanizm ten sam, co na Androidzie

Bloomberg
Kilkanaœcie dni temu użytkowników smartfonów z Androidem ostrzegano przed wiadomoœciami zawierajšcymi czarnš kropkę, które mogły zawiesić telefon. Okazuje się, że na podobne konsekwencje narażeni sš też użytkownicy iPhone'ów.

Efekt działania czarnej kropki przesłanej w wiadomoœci na telefon z iOS zademonstrował YouTuber prowadzšcy kanał EverythingApplePro. W przypadku telefonów Apple wystarczy samo wyœwietlenie wiadomoœci zawierajšcej czarnš kropkę, nie trzeba w niš klikać. YouTuber przetestował to na iPhone 7, 8 oraz X z iOS 11.

Mechanizm wywoływania awarii jest ten sam, co w przypadku Androida - cišg ukrytych znaków powoduje przecišżenie aplikacji i jej zawieszenie. W przypadku iPhone nie pomaga jednak jej ponowne uruchomienie ani reset telefonu.

Ratunkiem podpowiadanym przez YouTubera jest wyłšczenie aplikacji, potem wywołanie opcji pisania nowej wiadomoœci przez "3D Touch" na ekranie startowym telefonu, następnie rezygnacja z jej pisania, przejœcie do listy wiadomoœci i wykasowanie wiadomoœci z czarnš kropkš na liœcie wiadomoœci.

Na szczęœcie i w tym wypadku (podobnie, jak w przypadku smartfonów z Androidem) ani oprogramowanie, ani telefon nie ulegajš trwałemu uszkodzeniu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL