Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Nowa funkcja w poczcie Gmail. To będzie spore ułatwienie

Nawet jeœli nie mamy w danej chwili dostępu do internetu, będziemy mogli teraz skorzystać z poczty Gmail. Google udostępniło możliwoœć pracy offline.

Z tej możliwoœci będzie można skorzystać wyłšcznie w przeglšdarce Chrome. Żeby włšczyć tę funkcję trzeba otworzyć ustawienia poczty (ikona z trybikiem w prawym górnym rogu okna poczty) i wybrać zakładkę "offline".

Po zaznaczeniu opcji "włšcz pocztę offline" trzeba jeszcze podjšć kilka decyzji. Można wybrać do poczty z jakiego okresu chcemy mieć dostęp w trybie offline (domyœlnie ustawiony jest zakres ostatnich 30 dni) i czy poczta w trybie offline ma przechowywać także załšczniki do maili.

Trzeba też zdecydować co ma stać się z danymi zapisanymi w komputerze po wylogowaniu się z poczty Gmail lub zmianie hasła do poczty i kliknšć w "zapisz zmiany".

Od teraz, gdy zalogujemy się do naszej poczty Gmail nawet z komputera bez dostępu do internetu, będziemy mogli zobaczyć nasze maile z okresu, jaki wybraliœmy w ustawieniach. Będziemy mogli też pisać nowe maile w trybie offline. Po ich wysłaniu zostanš one przeniesione do nowego folderu o nazwie „skrzynka nadawcza” i wysłane w momencie, gdy ponownie połšczymy się z internetem.

Google przypomina, że tryb offline nie jest zalecany na urzšdzeniach używanych wspólnie z innymi osobami, ponieważ mogš one mieć dostęp do naszych wiadomoœci.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL