Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Facebook przyznał, że skanuje zdjęcia i linki, które wysyłasz w Messengerze

Bloomberg
Facebook przyznał, że skanuje linki i obrazy, które ludzie wysyłajš sobie nawzajem na Messengerze. Czyta też rozmowy, które za jego poœrednictwem prowadzimy, a podejrzane wpisy oznacza specjalnš flagš. Takie posty sprawdzane sš przez moderatorów, którzy majš za zadanie upewnić się, że ich zawartoœć jest zgodna z regulaminami firmy. Jeœli nie, taki wpis zostaje zablokowany lub usunięty - donosi Bloomberg.

Firma potwierdziła tę praktykę po wywiadzie, jakiego Mark Zuckerberg udzielił na poczštku tego tygodnia. Zuckerberg opowiedział w nim historię rozmowy prowadzonej na Messengerze na temat czystek etnicznych w Birmie. - W takim przypadku nasze systemy potrafiš zorientować się, co się dzieje - powiedział Zuckerberg. - Zatrzymujemy takie wiadomoœci przed ich przekazaniem - dodał.

Facebook powiedział Bloombergowi, że choć rozmowy na czacie sš prywatne, Facebook skanuje je, żeby zapobiec nadużyciom, które występujš w sieciach społecznoœciowych. - Na przykład w programie Messenger, gdy wysyłasz zdjęcie, nasze zautomatyzowane systemy skanujš go wykorzystujšc technologię dopasowywania zdjęć, aby wykryć fotografie, które mogš œwiadczyć np. o wykorzystywaniu seksualnym dzieci. Z kolei linki skanujemy pod kštem złoœliwego oprogramowania lub wirusów - napisała rzeczniczka Facebooka w oœwiadczeniu.

Facebook od kilku tygodni jest w defensywie po ujawnieniu, że prywatne informacje o ponad 87 milionach użytkowników portalu trafiły bez ich zgody w ręce firmy Cambridge Analytica. Firma ta wykorzystała je podczas pracy na rzecz kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, a także w innych kampaniach politycznych na œwiecie.

W zwišzku z oskarżeniami o naruszanie prywatnoœci użytkowników przez Facebooka Zuckerberg zgodził się zeznawać przed amerykańskš Komisjš ds. Energii i Handlu, która nadzoruje w USA kwestie zwišzane z telekomunikacjš i internetem. Przesłuchanie ma się odbyć 11 kwietnia.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL