Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Sony przeprasza za żarty z alergii w filmie

AFP
Drobny żart w filmie dla dzieci wzbudził duże oburzenie w mediach społecznoœciowych. Słusznie, bo konsekwencje naœladownictwa mogš być poważne.

Adaptacja serii bajek Beatrix Potter zatytułowana „Peter Rabbit” (polski tytuł „Piotruœ Królik”) weszła do amerykańskich kin 9 lutego i już zdšżyła narobić zamieszania. Niestety, nie o takie zamieszanie chodziło twórcom filmu i Sony Pictures. Oburzenie widzów wzbudziła bowiem scena, w której jedna z postaci, uczulona na jagody, jest obrzucana jagodami przez głównego bohatera i jego przyjaciół. Jedna z jagód lšduje w ustach ofiary, która dostaje reakcji alergicznej i musi ratować się zastrzykiem adrenaliny.

Nie mogło się to spodobać rodzicom dzieci z alergiami i na oburzenie nie trzeba było długo czekać. Pojawiły się natychmiast głosy, by reakcji anafilaktycznej nie pokazywać, jako czegoœ zabawnego (bo faktycznie w tym nic zabawnego nie ma).

Dla osób, których dzieci zmagajš się z silnymi alergiami, scena na pewno nie była zabawna.

Organizacja Kids With Food Allergies stwierdziła wprost, że dla dzieci z uczuleniami oglšdanie sceny może być nieprzyjemne i wręcz ranić je. Ostro przy tym skrytykowano pomysł na takš scenę.

Sony Pictures natychmiast przeprosiło za całš sprawę.

- Szczerze przepraszamy za to, że nie byliœmy doœć wrażliwi na problem – stwierdza firma w oœwiadczeniu.

Faktycznie scena (w zależnoœci od kontekstu) może być problematyczna. W filmie dla dzieci lepiej nie żartować z czegoœ, co może skończyć się tragicznie dla ofiary takiego „żartu”. O tym, czy faktycznie ta scena powinna budzić aż takie oburzenie polski widz będzie mógł się dopiero za dwa miesišce, polska premiera przewidziana jest bowiem dopiero na 13-go kwietnia. O ile, oczywiœcie, scena nie zniknie do tego czasu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL