Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Jim Carrey atakuje Facebooka i sprzedaje jego akcje

Bloomberg
Znany aktor usunšł konto z Facebooka i sprzedał jego akcje. Ogłosił to, a jakże, na Twitterze.

Kasowanie profilu na Facebooku zdarza się rzadko (i najczęœciej odbywa się po cichu). Jim Carrey, znany z wielu komediowych i dramatycznych ról aktor, zrobił to jednak widowiskowo i w asyœcie mocnych oskarżeń pod adresem serwisu Marka Zuckerberga.

- Pozbywam się akcji Facebooka i kasuję mojš stronę ponieważ Facebook zarobił na rosyjskim wtršcaniu się w nasze wybory i wcišż nie robi wystarczajšco dużo, by to powstrzymać. Zachęcam innych inwestorów, by zrobili to samo #unfriendfacebook – napisał na Twitterze, ulubionym medium społecznoœciowym Donalda Trumpa, Jim Carrey.

Oskarżenia pod adresem to nic nowego. Sam Facebook przyznał, że zidentyfikował około 500 fałszywych kont powišzanych z Rosjš. W cišgu dwóch lat poprzedzajšcych wybory w USA konta te wydały około 100 tysięcy dolarów na reklamy w serwisie Zuckerberga. Nie jest to imponujšca kwota w kontekœcie całych przychodów serwisu – po trzecim kwartale 2017 roku Facebook miał ponad 10 mld dolarów przychodu.

Problem fałszywych kont i tzw. trolli nie dotyczy tylko Facebooka. Aktywnoœć tego typu wyraŸnie widać także na Twitterze.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL