Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Rosja: Miliarder Michaił Prochorow sprzedał ostatnie aktywa w mediach

bLOOMBERG
Rosyjska grupa Oneksim (Onexim) należšca do miliardera Michaiła Prochorowa sprzedała swoje ostatnie aktywa medialne - kwartalnik "Snob" i portal Snob.ru. Nabywczyniš jest Marina Geworkian, szefowa spółki Snob Media zarzšdzajšcej oboma tymi mediami.

Portal RBK podał w czwartek, że transakcję przeprowadzono 18 wrzeœnia. W oœwiadczeniu o zmianie właœciciela mowa jest o tym, iż grupa Oneksim "w ramach realizacji nowej strategii inwestycyjnej" postanowiła zakończyć udział w rosyjskich aktywach medialnych. Geworkian nie ujawniła informacji o kwocie transakcji.

Nakład kwartalnika "Snob", który wychodzi od 2008 r., wynosi 50 tys. egzemplarzy. Portal Snob.ru w sierpniu br. miał około 6 mln odwiedzajšcych. "Snob" oferował także członkostwo w swoim klubie i składki, obok reklam, stanowiły jedno ze Ÿródeł dochodów. Cały projekt obecnie nie jest rentowny, ale w 2018 r. powinien przestać przynosić straty - zapowiedziała Geworkian.

Swoje audytorium "Snob" okreœla jako ludzi, którzy mieszkajš w różnych krajach, ale "myœlš po rosyjsku"; pismo kieruje się w stronę inteligencji i osób wolnych zawodów. Na łamach Snob.ru goszczš publicyœci i komentatorzy znani z niezależnych mediów, krytycznych wobec władz.

Latem br. Michaił Prochorow sprzedał swój pakiet kontrolny w RBK, jednym z głównych holdingów medialnych w Rosji. Nowym właœcicielem została grupa JeSN (ESN) Grigorija Bieriozkina. Transakcję oceniano wówczas jako zwiastun zakończenia w RBK dotychczasowej niezależnej polityki redakcyjnej. Media utrzymywały, że publikacje RBK wywołały naciski na Prochorowa, by sprzedał holding.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL