Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Chiny badajš potencjalne zagrożenia z Pokemon Go

123RF
Komórkowa gra Pokemon Go ma cišgle problemy z wejœciem na chiński rynek.

Plany Nintendo na wprowadzenie swojej gry na rynku chińskim napotykajš kolejne problemy. Rzšd wstrzymuje wydanie licencji jednoczeœnie badajšc grę pod kontem bezpieczeństwa narodowego i publicznego. Państwowy cenzor nie wyda licencji dopóki wszystkie zagrożenia nie zostanš zrewidowane.

Popularna na œwiecie gra oskarżana jest o powodowanie wypadków drogowych, w tym œmiertelnych, poprzez rozpraszanie graczy. Kontrowersyjne sš również wštki dotyczšce prywatnoœci danych geolokalizacyjnych zbieranych przez aplikację.

Państwowy Urzšd Prasy, Publikacji, Radia, Filmu i Telewizji wraz z innymi departamentami postanowił przyjrzeć się zagrożeniom niesionym przez Pokemon Go. Urzšd motywuje działania wysokim poziomem odpowiedzialnoœci za bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo życia ludzi i ich mienia.

Ryzyka jakie widzi aparat państwowy obejmujš zagrożenia dla bezpieczeństwa geograficznych informacji oraz zagrożenia dla transportu i osobistego bezpieczeństwa konsumentów.

Wyniki postępowania będš miały wpływ zarówno na przyszłoœć Pokemon Go w Chinach, jak i innych tytułów opartych o geolokalizację tworzonych przez Chińczyków.

Innym problemem może być fakt, że Pokemon Go opiera się na usługach Google, głównie na mapach. Z powodu skomplikowanych relacji Chin z amerykańskim przedsiębiorstwem, sš one zablokowane w azjatyckim kraju.

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL