Chiny badają potencjalne zagrożenia z Pokemon Go

aktualizacja: 10.01.2017, 18:43
Foto: 123RF

Komórkowa gra Pokemon Go ma ciągle problemy z wejściem na chiński rynek.

REDAKCJA POLECA

Plany Nintendo na wprowadzenie swojej gry na rynku chińskim napotykają kolejne problemy. Rząd wstrzymuje wydanie licencji jednocześnie badając grę pod kontem bezpieczeństwa narodowego i publicznego. Państwowy cenzor nie wyda licencji dopóki wszystkie zagrożenia nie zostaną zrewidowane.

Popularna na świecie gra oskarżana jest o powodowanie wypadków drogowych, w tym śmiertelnych, poprzez rozpraszanie graczy. Kontrowersyjne są również wątki dotyczące prywatności danych geolokalizacyjnych zbieranych przez aplikację.

Państwowy Urząd Prasy, Publikacji, Radia, Filmu i Telewizji wraz z innymi departamentami postanowił przyjrzeć się zagrożeniom niesionym przez Pokemon Go. Urząd motywuje działania wysokim poziomem odpowiedzialności za bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo życia ludzi i ich mienia.

Ryzyka jakie widzi aparat państwowy obejmują zagrożenia dla bezpieczeństwa geograficznych informacji oraz zagrożenia dla transportu i osobistego bezpieczeństwa konsumentów.

Wyniki postępowania będą miały wpływ zarówno na przyszłość Pokemon Go w Chinach, jak i innych tytułów opartych o geolokalizację tworzonych przez Chińczyków.

Innym problemem może być fakt, że Pokemon Go opiera się na usługach Google, głównie na mapach. Z powodu skomplikowanych relacji Chin z amerykańskim przedsiębiorstwem, są one zablokowane w azjatyckim kraju.

Komentarz dnia

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE