Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Magistrowie/studenci

Nagrody dla wspierajšcych naukę prawa

Kancelarie nagrodzone przez Stowarzyszenie Studentów ELSA Poland za wspieranie nauki prawa
www.sxc.hu
Studenci prawa z ELSA Poland nagrodzili dziewięć czołowych kancelarii prawnych jako Mecenasów Edukacji Prawniczej.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland przyznało w pištek swoje doroczne nagrody za wsparcie w inicjatywach propagujšcych zdobywanie wiedzy o prawie wœród studentów. Na uroczystoœci w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie nagrody otrzymało dziewięć kancelarii: EY, Allen & Overy, Deloitte, DLA Piper, Domański Zakrzewski Palinka, KPMG, Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, PwC oraz Doktór Jerszyński Pietras (ta ostatnia za obsługę prawnš działalnoœci Stowarzyszenia).

Nagrodzone kancelarie w różny sposób wspierały i współorganizowały szereg wydarzeń naukowych dla studentów. Jak przyznał prezes ELSA Paweł Podjacki, najbardziej rozpoznawalnym z nich były Dni Edukacji Prawniczej, zorganizowane na dwudziestu wydziałach prawa w całej Polsce. Wzięło w nich udział niemal 4 tys. studentów. Imprezš o podobnym zasięgu były Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych, które objęły 16 miast.

ELSA wydała także wiele publikacji, w tym Przewodnik po Studiach Prawniczych w Polsce. Jest to cenna pomoc dla młodych ludzi zastanawiajšcych się nad wyborem kierunku studiów. – Finalizujemy prace nad portalem internetowym, który zastšpi to wydawnictwo – zapowiedział Podjacki. Portal ma ruszyć już w najbliższych tygodniach.

Patronem gali Mecenasów Edukacji Prawniczej była „Rzeczpospolita".

Redakcja poleca:

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL