Sensacja: Niemcy-Meksyk 0:1

Niemcy obronę tytułu zaczęli od falstartu. Jedyną bramkę meczu zdobył w 35. min. Hirving Lozano.

Aktualizacja: 17.06.2018 20:05 Publikacja: 17.06.2018 19:31

Czy Niemcy dołączą do długiego grona mistrzów, którzy od pół wieku nie potrafią wygrać dwóch mundiali z rzędu? A może porażka z Meksykanami podziała na nich jak płachta na byka?

Jedyny gol na Łużnikach padł w 35. minucie po ładnym kontrataku zakończonym przez 22-letniego Hirvinga Lozano, skrzydłowego PSV Eindhoven. Niemcy w tym roku wygrali tylko jeden z czterech sparingów – z Arabią Saudyjską, ulegli nawet Austrii, ale większość kibiców wynikami meczów towarzyskich nie zawracała sobie głowy.

Wpadka z Meksykiem wzbudzi jednak alarm. Po raz pierwszy od 1982 roku Niemcy przegrali swoje inauguracyjne spotkanie na mundialu. Wówczas ponieśli porażkę z Algierią (1:2), ale doszli do finału. Limit błędów został wykorzystany. W sobotę drużyna Joachima Loewa zmierzy się ze Szwecją. ©? —t.w.

GRUPA A

Rosja - Arabia Saudyjska 5:0 (Gazinski 12, Czeryszew 43 i 90+1, Dziuba 71, Gołowin 90+4)

Egipt - Urugwaj 0:1 (J.M. Gimenez 89)

GRUPA B

Maroko - Iran 0:1 (Bouhaddouz 90+5-samobójczy)

Portugalia - Hiszpania 3:3 (Ronaldo 4-karny, 44 i 88 - Costa 24 i 55, Nacho 58)

GRUPA C

Francja - Australia 2:1 (Griezmann 58-karny, Behich 81-samobójczy - Jedinak 62-karny)

Peru - Dania 0:1 (Yurary 59)

GRUPA D

Argentyna - Islandia 1:1 (Aguero 19 - Finnbogason 23)

Leo Messi miał prowadzić Argentyńczyków do kolejnego finału, ale w sobotę przeżył ogromne rozczarowanie. Nie trafił do bramki, nie wykorzystał nawet rzutu karnego. Jego strzał zatrzymał Hannes Halldorsson.

Chorwacja - Nigeria 2:0 (Etebo 32-samobójczy, Modrić 71-karny)

GRUPA E Kostaryka - Serbia 0:1 (Kolarov 56)