Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Tanio do Ameryki Południowej

Bloomberg
Dreamliner LOT od 2 listopada zacznie latać do Rio de Janeiro, a od 25 grudnia do Panamy – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

To wynik umowy, jakš narodowy przewoŸnik podpisał w biurem podróży Rainbow. Touroperator sprzedaje już wycieczki, a umowa obowišzuje do końca marca,czyli do zakończenia sezonu zimowego, po którym Boeing 787 wróci do regularnej siatki LOT. 13-dniowa wycieczka z Rainbow do Panamy i Brazylii kosztuje w ofercie last minute ok. 7 tys. złotych.

Rainbow sprzedaje jednak nie tylko całe pakiety wycieczkowe, ale i same przeloty, oczywiœcie w miarę wolnych miejsc. – Na wylot 2 listopada i powrót 13 listopada sš jeszcze miejsca w samolocie we wszystkich trzech klasach podróży – mówi Mariusz Stańczyk z biura podróży My Travel. Bilet w klasie ekonomicznej kosztuje 2999 zł, w Premium Economy 4639 zł, a w biznesie 6099 zł. Sš to najniższe taryfy między Europš a Brazyliš. Taki sam bilet w ekonomii w Lufthansie z przesiadkš w Monachium kosztował 3,8 tys., a w biznesie ponad 10 tys. zł. W Air France było jeszcze drożej. W obu tych przypadkach podróż była również znacznie dłuższa. Z Warszawy do Rio dreamliner LOT leci ok. 13 godzin, a rejsy Air France i Lufthansy ze względu na przesiadki trwajš o cztery–pięć godzin dłużej.

W obydwu przypadkach można wykorzystać okazję do podróży po Ameryce Południowej. W Brazylii za mile z programu lojalnoœciowego Miles & More można wykupić bilety na rejsy (np. z Rio do Manaus w Amazonii) w należšcej do Star Alliance linii Avianca Brazil. Podobnie jest w Panamie, gdzie do  sojuszu należy narodowy przewoŸnik tego kraju – linia Copa.

W sezonie zimowym dreamlinery LOT polecš dla Rainbow także do Bangkoku, Cancun w Meksyku, Varadero na Kubie i miasta Ho Chi Minh w Wietnamie. Będš to również najkrótsze podróże z Warszawy do tych miast w porównaniu z konkurencjš.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL