Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Turbulencje na krajowych lotniskach

Fotorzepa, Radek Pasterski
Wbrew pojawiajšcym się pogłoskom nie ma obaw o to, że lotnisko w Modlinie może zostać zamknięte, choć ma problemy. Za to zamykanie na noc Lotniska Chopina jest praktycznie przesšdzone. Co to oznacza dla pasażerów?

Potwierdził to 14 wrzeœnia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, podczas Forum Lotniczego. – Decyzja została podjęta – powiedział, informujšc, że odpowiedni dokument z MIiB powinien znaleŸć się na biurku Piotra Samsona, prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, najdalej na poczštku paŸdziernika. I wszystko wskazuje, że zostanie on podpisany, ponieważ w ten sposób skończš się trwajšce lata spory mieszkańców osiedli, nad którymi przelatujš samoloty operujšce na stołecznym lotnisku. Warszawski port nie jest jedynym w Polsce, który ma takie problemy. Jest jednak jedynym, w przypadku którego można sšdzić, że sš jeszcze inne powody podjęcia takiej decyzji.

Cisza na Lotnisku Chopina może być odebrana również jako próba pozbycia się z największego polskiego portu lotów czarterowych oraz linii niskokosztowych. W sytuacji rosnšcego ruchu ...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL