Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Literatura

W Gdyni startuje Nadmorski Plener Czytelniczy

materiały prasowe
28 lipca startuje w Gdyni Nadmorski Plener Czytelniczy. Już po raz szósty fani ksišżek będš mogli poznać bestsellery 70 wydawnictw i spotkać się z autorami ksišżek. Jest wœród nich także Stefan Szczepłek

– Plener czytelniczy na Bulwarze Nadmorskim przygotowujemy z myœlš o tych, którzy dużo czytajš oraz tych, którzy po ksišżki sięgajš zdecydowanie zbyt rzadko. To wydarzenie otwarte, łšczšce elementy kiermaszu z bogatym programem wydarzeń towarzyszšcych. – zapowiadajš organizatorzy. Będzie zatem okazja do porozmawiania z Jackiem Dehnelem, jednym z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy, laureatem Paszportu „Polityk"i, wielokrotnie nominowanym do nagrody literackiej Nike. Jest autorem „Lali", „Saturna", „Matki Makryny" oraz wydanej niedawno powieœci „Krivoklat".

Kolejnym goœciem Pleneru będzie Artur Domosławski, autor reportażowych ksišżek „Kapuœciński non-fiction", „Goršczka latynoamerykańska", „Ameryka zbuntowana", „Œmierć w Amazonii", nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2017 za reportaż „Wykluczeni". Sylwiš Zientek to z kolei autorka powieœci obyczajowych i historycznych, która wydała właœnie pierwszy tom wielopokoleniowej sagi „Hotel Varsovie. Klštwa lutnisty".

Podczas Pleneru nasz redakcyjny kolega Stefan Szczepłek, znakomity dziennikarz sportowy, znawca piłki nożnej i autor ksišżek o futbolu, opowie o swojej życiowej pasji. A Jacek Pałkiewicz, odkrywca Ÿródła Amazonki i propagator survivalu w Europie, podzieli się doœwiadczeniami z podróży i sztuki przetrwania w ekstremalnych warunkach.

Wœród goœci sš także m.in.: Hanna Bakuła, Barbara Kosmowska, Marek Przybylik, Krzysztof Daukszewicz, Robert Biedroń, Mariusz Czubaj,– laureat nagrody Wielkiego Kalibru 2017, Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu oraz debiutantki: Elżbieta Kosobucka i Diane Rose.

Rozmowy z pisarzami będš odbywały się na plenerowej scenie przy Bulwarze Nadmorskim, a także w Muzeum Miasta Gdyni i w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Poprowadzš je Jerzy Kisielewski, Piotr Dobrołęcki, Marek Przybylik oraz Tomek Pawlik.

Gdyński plener to nie wyłšcznie literatura. Do kinomanów adresowany jest pokaz filmu „Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" i spotkania: z reżyserem Januszem Majewskim oraz Magdalenš Zawadzkš.

W relaksowe klimaty wpisuje się muzyka bluesowa w wykonaniu zespołu Big Jack. Trio Jacka Siciarka. A dla dzieci przygotowano rodzinne czytanie bajek, organizowane przez Fundację Miasto Słów oraz morskie warsztaty plastyczne.

Organizatorami wydarzenia sš: miasto Gdynia, spółka Targi Ksišżki i Murator EXPO.Plener potrwa do 30 lipca.

Program na stronie: muratorexpo.pl/plener

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL