Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Literatura

Warszawskie Targi Ksišżki: Noblistka, znani pisarze i celebryci

Wikimedia Commons (Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0)
W czwartek na Stadionie Narodowym rozpoczęły się Warszawskie Targi Ksišżki, które potrwajš do niedzieli.

W tym czasie niemal każde wydawnictwo krajowe – literackie, naukowe, komiksowe, albumowe czy dziecięco-młodzieżowe – będzie prezentowało na Targach swoje nowoœci i hity ostatnich miesięcy. Jednoczeœnie cały czas będš odbywać się spotkania oraz dyskusje z udziałem autorów, a pisarze będš do dyspozycji czytelników.

Targi to także moment, kiedy do Polski przyjeżdżajš zagraniczni pisarze. W pištek o godz. 19 będzie można spotkać się z węgierskim literatem Györgym Spiró, który w nowej powieœci „Diavolina" opowiedział o losach radzieckiego pisarza Maksima Gorkiego. W sobotę o 13 swoje ksišżki będzie podpisywał bestsellerowy brytyjski powieœciopisarz Graham Masterton.

Tego samego dnia będzie można porozmawiać i zdobyć autograf od Jonathana Carrolla z Ameryki (nowa ksišżka „Kolacja dla wrony") oraz Davida Lagercrantza ze Szwecji, który przejšł serię „Millenium" po zmarłym Stiegu Larssonie.

W niedzielne przedpołudnie warto wybrać się na spotkanie z jednš z najciekawszych pisarek z Finlandii – Katjš Kettu. A miłoœnicy œwiata zwierzšt nie powinni przegapić spotkania z Majš Lunde, autorkš fascynujšcej „Historii pszczół". Za to z wielbicielami reportażu spotka się Argentyńczyk Martin Caparros, którego „Głód" walczy o nagrodę im. R. Kapuœcińskiego. Laureat zostanie ogłoszony właœnie podczas targów.

Osobny temat stanowiš pisarze z Niemiec – kraju, który jest goœciem honorowym targów. Odbędš się zatem liczne debaty i spotkania z udziałem niemieckich pisarzy oraz intelektualistów. Już w czwartek z warszawiakami spotkała się noblistka Herta Müller, a w pištek i sobotę zaplanowano spotkania z popularnš Charlotte Link. Warto przejrzeć program i samemu ocenić stan literatury współczesnej za Odrš.

Nie zabraknie też polskich autorów. Trudno wymienić pisarza czy pisarkę, który na warszawskie targi nie dotrze. Nowe ksišżki będš podpisywać m.in. Jakub Żulczyk, Marcin Wroński, Wojciech Kuczok, a także nestorka reportażu Hanna Krall. Tradycyjnie nie zabraknie celebrytów i polityków, którzy – jak wiadomo – również namiętnie pisujš ksišżki.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL