Reklama
Rozwiń

Strony internetowe mniejszych szpitali jak z poprzedniej epoki

Przestarzałe strony internetowe szpitali utrudniają dostęp do informacji publicznej – uważają samorządowcy. Chcą zachęcić placówki do inwestycji w takie witryny.

Aktualizacja: 23.11.2016 07:23 Publikacja: 23.11.2016 06:39

Strony internetowe mniejszych szpitali jak z poprzedniej epoki

Foto: 123RF

Z danych Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) wynika, że 97,7 proc. szpitali, które wzięły udział w badaniu ankietowym na temat informatyzacji, ma na bieżąco aktualizowane strony internetowe. Kłopot w tym, że większość przypomina witryny sprzed dziesięciu lat, a pacjenci nie mogą na nich znaleźć podstawowych informacji.

– Nie sposób znaleźć nawet imion i nazwisk lekarzy. Nie odnajduje ich wyszukiwarka internetowa, nie mówiąc już o wyszukiwarce na stronie, ponieważ nie została ona właściwie zindeksowana. To ogranicza dostęp do informacji, które jest jednym z podstawowych praw pacjenta – mówi prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych Szymon Chrostowski. Podkreśla, że wielu chorych szuka lekarzy przede wszystkim w internecie, a znajdują najczęściej numer szpitalnej centrali, do której trudno się dodzwonić. – Kłopot mają też bliscy pacjentów chcący dowiedzieć się o ich stanie, bo znalezienie numeru do pokoju lekarskiego graniczy z cudem – mówi.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono