Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prokuratura sprawdzi działania Pawła Kukiza

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prokuratura sprawdzi, czy Paweł Kukiz wykorzystał służby specjalne do swoich wewnętrznych rozgrywek – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie, którego autor twierdzi, że Paweł Kukiz użył znajomoœci w służbach, by zyskać dodatkowy argument w walce z Piotrem Liroyem-Marcem. Pismo złożył w poprzednim miesišcu Paweł Sykulski, były warszawski radny PO.

„Niniejszym zawiadamiam o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 par. 1 KK na polecenie Posła na Sejm RP – Pawła Kukiza, wiceprzewodniczšcego sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, przez nieznane z imienia i nazwiska osoby, działajšce w ramach struktur sensu largo tzw. polskich służb specjalnych, a które to przestępstwo polegało na przekroczeniu przez ww. funkcjonariuszy swoich uprawnień poprzez podjęcie bezprawnych i niepodyktowanych żadnym interesem rangi państwowej, działań operacyjnych, majšcych na celu ustalenie właœciciela samochodu osobowego marki Volkswagen Lupo, nr rej. XXX, którym porusza się osoba bliska dla innego posła na Sejm RP" – czytamy w zawiadomieniu Sykulskiego, do którego ...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL