Prokuratura sprawdzi działania Pawła Kukiza

aktualizacja: 12.09.2017, 22:04
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Prokuratura sprawdzi, czy Paweł Kukiz wykorzystał służby specjalne do swoich wewnętrznych rozgrywek – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie, którego autor twierdzi, że Paweł Kukiz użył znajomości w służbach, by zyskać dodatkowy argument w walce z Piotrem Liroyem-Marcem. Pismo złożył w poprzednim miesiącu Paweł Sykulski, były warszawski radny PO.

„Niniejszym zawiadamiam o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 par. 1 KK na polecenie Posła na Sejm RP – Pawła Kukiza, wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, przez nieznane z imienia i nazwiska osoby, działające w ramach struktur sensu largo tzw. polskich służb specjalnych, a które to przestępstwo polegało na przekroczeniu przez ww. funkcjonariuszy swoich uprawnień poprzez podjęcie bezprawnych i niepodyktowanych żadnym interesem rangi państwowej, działań operacyjnych, mających na celu ustalenie właściciela samochodu osobowego marki Volkswagen Lupo, nr rej. XXX, którym porusza się osoba bliska dla innego posła na Sejm RP" – czytamy w zawiadomieniu Sykulskiego, do którego wcześniej należało auto i nie zostało jeszcze przerejestrowane na Marca. Zdaniem Sykulskiego to ustalenie miało być uzasadnieniem decyzji o wykluczeniu Liroya z klubu Kukiz'15.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE