Kukiz'15 dogadał się z PiS w temacie aborcji?

aktualizacja: 10.07.2017, 11:39
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz i wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz i wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka
Foto: PAP, Jakub Kamiński

Posłowie Kukiz'15 wycofują podpisy spod poselskiego projektu ustawy w sprawie aborcji, który przygotowała ich była klubowa koleżanka.

Posłanka Anna M. Siarkowska, która stoi na czele parlamentarnego zespołu na rzecz prawa do życia, chce, by z obecnych przepisów wyrzucić przesłankę pozwalającą na aborcję w sytuacji, gdy zachodzi podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia lub ciężkiej choroby płodu. Ze statystyk wynika, że powołując się na ten przepis, w 2015 r. (za ten rok są dostępne dane) wykonano w Polsce 1000 aborcji na ogólną liczbę 1044.

Projekt ustawy pomagali posłance napisać prawnicy z Ordo Iuris, a dwa tygodnie temu „Rzeczpospolita" informowała o tym jako pierwsza.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE