Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Kukiz: #PištkaMorawieckiego. Wstawiajcie zdjęcia cen paliwa

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Wstawiajcie aktualne zdjęcia ceny paliwa i oznaczajcie #PištkaMorawieckiego!" - apeluje na swoim profilu na Facebooku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz, którego ugrupowanie sprzeciwia się wprowadzeniu przez PiS tzw. opłaty emisyjnej (ma wynosić ok. 10 groszy od 1 litra paliwa), przypomina, że już dziœ "53 proc. cenpaliwa to podatki".

 

"PiS obiecywał obniżkę, a chcš podwyższyć o dodatkowe 10 gr.na litrze" - dodaje (pienišdze z opłaty emisyjnej majš zostać przeznaczone na upowszechnienie w Polsce samochodów elektrycznych).

Sam Kukiz zamieszcza zdjęcie ze stacji Orlen w Warszawie na Wale Miedzeszyńskim, na którym widać cenę benzyny na poziomie 5,19 zł za litr.

Ostatnie podwyżki cen paliwa to efekt m.in. jednostronnego wypowiedzenia przez Donalda Trumpa tzw. porozumienia nuklearnego USA, a także niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie spowodowanej napięciem między Izraelem a Iranem. 

Rzšd zapewnia, że opłata emisyjna nie zostanie przeznaczona przez koncerny paliwowe na kierowców. Eksperci twierdzš jednak, że w dłuższej perspektywie czasowej nie jest to możliwe.

Mianem "Pištki Morawieckiego" potocznie okreœla się przedstawione przez premiera na Kongresie PiS plany rzšdu do końca obecnej kadencji parlamentu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL