Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Jutro w Sejmie pojawi się wirus salmonelli?

Paweł Kukiz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zabronił dwóm protestujšcym w Sejmie osobom opuszczania budynku parlamentu. "Nie zdziwiłbym się, gdyby np.jutro protestujšcych zaatakował wirus salmonelli" - skomentował tę decyzję Paweł Kukiz.

O decyzji marszałka Sejmu poinformowali protestujšcy na konferencji prasowej. Marek Kuchciński zdecydował, że budynku nie mogš opuszczać Kuba i Adrian. Czytaj więcej

- Niech pan nam nie ogranicza dostępu do powietrza - powiedział na konferencji Kuba Hartwich. Swój apel skierował do marszałka Sejmu.

"Protest niepełnosprawnych w Sejmie trwa już miesišc. Jakiœ czas temu udało się nam wynegocjować z Kancelariš Sejmu możliwoœć wychodzenia z niepełnosprawnymi na krótkie spacery, pod warunkiem że będš się one odbywać w asyœcie posłów. Codziennie posłanki Œcigaj lub Chrobak wychodziły z niepełnosprawnymi dziećmi na spacer. Do dziœ" - napisał Paweł Kukiz.

"Dzisiaj Kancelaria ogłosiła, że koniec z tymi przywilejami. Wyglšda więc na to, że władza chce wykończyć protestujšcych czy inaczej - zmusić do opuszczenia budynku. Nie zdziwiłbym się, gdyby np. jutro protestujšcych zaatakował wirus salmonelli..." - dodał lider Kukiz'15.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL