Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Prezydent Andrzej Duda mnie rozczarował

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Wydaje mi się, że nowa ordynacja wyborcza w znacznym stopniu narusza prawa obywatelskie - mówił w RMF FM lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz stwierdził, że prezydent podpisujšc Kodeks wyborczy "rozczarował go doœć poważnie" dodajšc, że głowa państwa mogła skierować przepisy do Trybunału Konstytucyjnego.

- Szczególnie boli mnie osobiœcie takie zachowanie prezydenta, bo pamiętam, że po pierwszej turze wyborów prezydenckich pan prezydent - by przycišgnšć do siebie tych moich byłych wyborców - mówił głoœno, że trzeba się bardzo mocno zastanowić nad wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w parlamencie, w Sejmie - wspominał Kukiz dodajšc, że teraz swoim podpisem prezydent likwiduje JOW-y "w gminach powyżej 20 tysięcy mieszkańców".

Pytany czy po wejœciu w życie nowego Kodeksu wyborczego Kukiz'15 stanie się partiš lider ugrupowania odpowiedział, że nie wie. - Z jednej strony to znacznie ułatwia funkcjonowanie, z drugiej strony jest sprzeczne z moimi deklaracjami - przyznał (ruch Kukiza powstał m.in. w proteœcie przeciwko nadmiernemu upartyjnieniu polskiej polityki). 

- Ja takiej decyzji nie jestem w stanie dziœ podjšć - podsumował Kukiz mówišc o ewentualnym stworzeniu partii Kukiz'15.

Mówišc o wyborach samorzšdowych Kukiz nie wykluczył, że jego ruch wystartuje na wspólnych listach do sejmików z partiš Wolnoœć Janusza Korwin-Mikkego. - Ale to też jeszcze zbadamy - dodał. Stwierdził jednoczeœnie, że nie jest zainteresowany pracami nad tzw. Planem Petru, czyli wspólnym programem dla całej opozycji przygotowywanym przez byłego lidera Nowoczesnej. - Pan Petru jest, za przeproszeniem, cišgłoœciš pana (Leszka) Balcerowicza. A Balcerowicz musi odejœć - wyjaœnił.

ródło: RMF FM

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL