Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Kukiz o odejściu posła: Dzięki, panie Kornelu!

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Dzięki za recykling, panie Kornelu. Naprawdę - dziękuję!" - w ten sposób Paweł Kukiz skomentował na Facebooku odejœcie posła ze swojego klubu do koła Wolni i Solidarni stworzonego przez byłego członka klubu Kukiz'15, Kornela Morawieckiego (ojca wicepremiera Mateusza Morawieckiego).

Jarosław Porwich, który do tej pory był posłem Kukiz'15, 7 grudnia dołšczył do koła poselskiego Wolni i Solidarni. Jak mówił, koło WiS jest "bardziej racjonalne i obowišzujš w nim pewne zasady". Stanisław Tyszka z Kukiz'15 ocenił, że przejœcie Porwicha, to element "korupcji politycznej".

"Chłopaki nogami przebierajš i tylko czekajš, aż syn 'kryształowej legendy' da im stołki" - tak z kolei skomentował sprawę na Facebooku Kukiz.

 

Wpis Kukiza nawišzuje do spekulacji, że Mateusz Morawiecki, obecny wicepremier i syn Kornela Morawieckiego ma objšć tekę premiera. Kukiz sugeruje więc, że odchodzšcy z Kukiz'15 posłowie mieliby liczyć na jakieœ stanowiska znajdujšce się w gestii większoœci rzšdzšcej.

To kolejny poseł Kukiz'15, który w ostatnich miesišcach opuœcił klub. Przed miesišcem z ugrupowaniem rozstał się m.in. Adam Andruszkiewicz, który również dołšczył do koła Wolni i Solidarni.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL