Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Paweł Kukiz: To Tusk jest reputacyjnš katastrofš

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Reputacyjnš katastrofš" nazwał na Facebooku Paweł Kukiz szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. To reakcja na słowa Tuska odnoœnie tegorocznego Marszu Niepodległoœci.

"W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w zwišzku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmujš, ale ja tak" - napisał na Twitterze Tusk.

W odpowiedzi Kukiz nazwał "reputacyjnš katastrofš" Tuska. Kukiz zarzucił Tuskowi, że ten nie broni "jak lew swojej Ojczyzny" i nie komunikuje, że "skandaliczne hasła były tylko marginesem na Marszu Niepodległoœci".

Zamiast tego Tusk - jak pisze Kukiz - "podsyca antypolskie postawy i uwiarygadnia atakujšce nas media epatujšc 'troskš o stan demokracji' i 'niepokojem w zwišzku z radykalizacjš postaw w Polsce'".

W czasie Marszu Niepodległoœci grupa jego uczestników niosła banery z hasłami "Biała Europa braterskich narodów", "Europa tylko dla białych" czy "Wszyscy różni, wszyscy biali". Wznoszono też okrzyki "Polska cała - tylko biała". O rasistowskich hasłach na marszu szeroko informowały zachodnie media - niektóre z nich okreœlały marsz jako "demonstrację faszystów".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL