Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Bezkarni wymieniajš się w czasie "wyborów"

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz na Facebooku apeluje do Polaków o "wzajemny szacunek przy dyskusji" przy ocenie 28 lat III RP.

Kukiz przypomina, że 28 paŸdziernika 1989 roku na zakończenie wywiadu w "Dzienniku Telewizyjnym" Joanna Szczepkowska wypowiedziała słynne zdanie: „Proszę Państwa, czwartego czerwca osiemdziesištego dziewištego roku skończył się w Polsce komunizm”.

Lider Kukiz'15 wspomina następnie, że pamięta jak w momencie zmiany ustrojowej ludzie czuli "ogromnš wiarę, że Wolnoœć nadeszła, że skończył się 'układ', że pójdš siedzieć za te wszystkie kłamstwa, nadużycia (a często i zbrodnie), że władza trafiła w ręce Obywateli, ze skończyła się partyjna dyktatura...".

Paweł Kukiz dodaje, że "co z tego wyszło naprawdę" pozostawia ocenie internautów odwiedzajšcych jego profil na Facebooku.

Apeluje jednoczeœnie o "szacunek przy ewentualnej dyskusji" dodajšc, że "'niedoskonałoœci' dnia dzisiejszego wynikajš z koszmarnego i wcišż rosnšcego podziału poœród nas".

Z podziału tego - jak pisze - korzystajš ludzie "opływajšc we wszelkie dostatki - bezkarni, ponad prawem, wymieniajšcy się na stołkach raz na kilka lat przy okazji tzw. 'wyborów'".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL