Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Czy służby wiedzš kogo zatrudniajš?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Zatrudnianie człowieka z przeszłoœciš esbeckš, ta słaboœć do byłych funkcjonariuszy to albo coœ tutaj jest na rzeczy, albo taki jest bałagan w służbach, że oni nie wiedzš, kogo zatrudniajš - mówił w TVN24 Paweł Kukiz komentujšc fakt, że centrala SKW przyjęła do pracy byłego funkcjonariusza SB Jana Kudrelka.

O tym, że Kudrelek, zwišzany w przeszłoœci z SB znalazł zatrudnienie w służbach podległych MON, poinformował tvn24.pl. Resort obrony odpowiedział na tę publikację stwierdzeniem, że "p. Jan Kudrelek nie jest i nigdy nie był pracownikiem SKW" a jedynie "wykonywał doraŸne czynnoœci na podstawie umowy-zlecenie".

Kukiz całym faktem jest oburzony. - Bierzecie takie kreatury różne, a prawdziwych specjalistów, fachowców wywalacie na bruk - mówił zwracajšc się bezpoœrednio do szefa MON na antenie TVN24. Dodał, że "można się nie zgadzać œwiatopoglšdowo, ale lubić jako ludzie", ale jego zdaniem zatrudnianie ludzi z przeszłoœciš w SB w administracji państwowej jest niedopuszczalne.

Kudrelek był bohaterem piosenki Kukiza zatytułowanej "Kundelek Antka Policmajstra".

Lider Kukiz'15 wytknšł jednoczeœnie PiS-owi "bolszewickš mentalnoœć" zarzucajšc ugrupowaniu stosowanie odpowiedzialnoœci zbiorowej przy obniżaniu emerytur osób zwišzanych przed 1989 r. ze służbami bezpieczeństwa PRL. 

- Dla mnie nie do pomyœlenia jest, by pani z wydziału paszportowego została pozbawiona emerytury, a pan (Grzegorz) Piotrowski (zabójca księdza Jerzego Popiełuszki - red.) morderca, bandyta chodził sobie na wolnoœci - oburzał się.

Mówišc o Macierewiczu i jego konflikcie z prezydentem Andrzejem Dudš Kukiz stwierdził, że jest to "dowód na niedoskonałoœć konstytucji", która nie doœć jasno okreœla "kompetencje prezydenta" i "kompetencje ministra obrony narodowej".

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL