Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Marzę o kraju, jaki pokazujš w TVP Info

Paweł Kukiz
rp.pl
- Marzę o tym, żeby żyć w kraju, jaki widzę w TVP Info - mówił w programie #RZECZOPOLITYCE Paweł Kukiz, przewodniczšcy Kukiz'15.

Czy lekarze-rezydenci sš upokarzani przez rzšd? - Przede wszystkim upokarzany jest pacjent. Zajmujš się nimi przemęczeni lekarze i pielęgniarki - mówił Kukiz. Dodał, że niedawno wyszedł ze szpitala, w którym spędził dużo czasu i widział z bliska, jak kuleje służba zdrowia. 

Podał przykład fizjoterapeutów, którzy zarabiajš 1200 zł, w zwišzku z czym muszš zakładać własnš działalnoœć i dorabiać w innych miejscach, płacšc przy tym dodatkowo podatki. 

Lider Kukiz'15 krytykował ministra zdrowia, który jego zdaniem jest niekompetentny, poza tym niewiarygodny. - Radziwiłł to jest osoba, która kilka lat temu była pierwszym krytykiem sieci szpitali, o której mówił œwiętej pamięci Zbigniew Religa. Uważał to za bolszewickš regulację - mówił Kukiz.

- Zwracam się do tych młodych lekarzy-rezydentów: rozszerzcie protest o inne grupy - mówił szef klubu Kukiz'15. - Bardzo lubię jako człowieka pana Władysława Kosiniaka-Kamysza, ale ta jego wczorajsza propozycja, aby podzielić œrodki przeznaczone dla górników, również na lekarzy-rezydentów, to nic innego, jak dzielenie Polaków. 

- Marzę o tym, żeby żyć w kraju, jaki widzę w TVP Info - tak Kukiz skomentował rzeczywistoœć przedstawianš przez Telewizję Publicznš. 

Natomiast pozytywnie oceniał ustawę reprywatyzacyjnš, którš kilka dni temu zaprezentował wiceminister sprawiedliwoœci Patryk Jaki. Kukiz ma jednak wštpliwoœci czy okres ubiegania się o zwrot nieruchomoœci nie powinien być dłuższy, niż zakłada projekt. - Uważamy, że to powinien być okres dwuletni, ponadto za mało było konsultacji ze œrodowiskiem lokatorów - mówił goœć programu. 

Prowadzšcy red. Jacek Nizinkiewicz zapytał czy Niemcy wypłacš Polsce reparacje. - Trudno mi w to uwierzyć. Chciałbym żeby nam chociaż zwrócili Bursztynowš Komnatę - powiedział Kukiz.

Po chwili lider Kukiz'15 wrócił do tematu komisji weryfikacyjnej, której działania ocenia na plus, mimo, że nie przepada za jej przewodniczšcym wiceministrem Jakim. - Patryk Jaki byłby lepszym prezydentem Warszawy, niż pani Hanna Gronkiewicz-Waltz - mówił Kukiz. - Bardzo dobrze, że nakłada grzywny i mam nadzieję, że będš one wyegzekwowane - dodał. 

Kolejnym wštkiem rozmowy były doniesienia, że szef MON (lub podległe mu instytucje) zatrudnia ludzi z przeszłoœciš w Służbie Bezpieczeństwa czy po szkoleniach rosyjskich służb. Ostatnio portal TVN24 ujawnił, że w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego pracuje były esbek Jan Kudrelek. Kukiz powiedział, że w 2014 r. nagrał na jego temat piosenkę: "Kundelek Antka Policmajstra". - Jeœli szef MON nie wiedział, to powinniœmy całkiem zrekonstruować służby - mówił Kukiz. - Widocznie ja mam większe predyspozycje do zajmowania się bezpieczeństwem państwa niż SKW - dodał. 

Muzyk mówił, że obecne spory między prezydentem a Ministerstwem Obrony Narodowej nie służš bezpieczeństwu Polski. - Konstytucja jest niebezpieczna dla Polski, bo nie okreœla jasno prerogatyw najważniejszych osób w państwie - powiedział Kukiz. 

Na koniec padło pytanie o posła Łukasza Rzepeckiego, który został wyrzucony z klubu parlamentarnego PiS, a ma dołšczyć do Kukiz'15. - O godz. 10 będziemy mieć pewnoœć, czy poseł Łukasz Rzepecki do nas dołšczy. Poseł postawił się i pokazał, że jest posłem prawym i sprawiedliwym - mówił Kukiz. - Był młodym człowiekiem pełnym ideałów. Zobaczył, że w tym PRL bis nie jest w stanie nic zrobić - dodał.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL