Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Przegięcie, panie Macierewicz

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- To już przegięcie, Panie Macierewicz. Wstyd mi, że pokładałem w Panu nadzieję - napisał Paweł Kukiz po obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny œwiatowej na gdańskim Westerplatte.

Podczas pištkowych uroczystoœci z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny œwiatowej na Westerplatte Apel Pamięci miał zostać odczytany przez harcerza. Harcmistrz Artur Lemański został jednak odsunięty, a tekst Apelu przeczytał żołnierz. 

Zwišzek Harcerstwa Polskiego uznał tę sytuację za "niecodziennš i niezrozumiałš". Do sprawy odniosła się też w pištek rzeczniczka MON. "Uroczyste obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny œwiatowej na Westerplatte, które odbyły się z udziałem najwyższych władz państwowych, Marszałka Senatu RP, Prezes Rady Ministrów oraz Rzšdu przebiegły zgodnie z ceremoniałem wojskowym" – napisała Anna Pęzioł-Wójtowicz w komunikacie zamieszczonym na stronie MON.

Sprawę na Facebooku skomentował Paweł Kukiz. "Błšd ZHP zrobiło. Trzeba było Misiaczka w mundur harcerski wrzucić i wszystko byłoby miodzio" - napisał lider Kukiz'15.

"A tak poważnie - to już przegięcie, Panie Macierewicz. Wstyd mi, że pokładałem w Panu nadzieję. Pan i Pańscy koledzy potrafiliœcie skłócić Naród tak, że sowieckie służby lepiej by tego nie zrobiły" - czytamy dalej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL