Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Stanisław Tyszka: A po co nam resort sportu?

tv.rp.pl
"Zastanówcie czy w Polsce potrzebna jest Polska Organizacja Turystyczna oraz ministerstwo sportu" - napisał na Twitterze wicemarszałek Sejmu z Kukiz'15 Stanisław Tyszka.

Tyszka skomentował w ten sposób zdymisjonowanie przez ministra sportu Witolda Bańkę dyrektora POT Marka Olszewskiego, po tym jak ten w rozmowie z "Gazetš Wyborczš" stwierdził, że "to polskie, nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane". - Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała. W latach 30. z Niemiec wielu Żydów emigrowało. W Polsce pod okupacjš niemieckš nie było takiej możliwoœci - mówił. W wywiadzie Olszewski tłumaczył, dlaczego z programów wizyt promujšcych Polskę wykreœlono Auschwitz oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

Tyszka na Twitterze skomentował sprawę następujšco:

Na Facebooku Tyszka przypomniał z kolei, że Kukiz'15 chciał likwidacji POT jako "urzędu całkowicie zbędnego, nieskutecznego a bardzo kosztownego (45 mln zł rocznie)".

Tyszka nazwał we wpisie POT "agencjš podróży dla urzędników", która nadal będzie marnować pienišdze "już przez nowego prezesa z partyjnego rozdania".

"Dlatego powtarzam, trzeba dokonać gruntownego przeglšdu wszystkich instytucji naszego państwa i zlikwidować lub połšczyć zbędne" - dodał.

Przypomnijmy, że w redakcji Turystyki.rp.pl, serwisu "Rzeczpospolitej" dla branży turystycznej, odbyła się na temat propozycji likwidacji POT debata z udziałem między innymi ówczesnego wiceministra sportu i turystyki Dawida Laska i wiceprezesa POT Bartłomieja Walasa. Publikowaliœmy jš w trzech częœciach: "Debata: Komu potrzebna jest Polska Organizacja Turystyczna?", "Debata: Jaka Polska Organizacja Turystyczna, jaka polska turystyka?", "Debata: Podatnik nie zmarnował pieniędzy na Polskš Organizację Turystycznš".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL