Kukiz'15

Paweł Kukiz o protestach: Mam stanąć obok Platformy Obywatelskiej?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz dostaje wiele pytań od internautów w sprawie trwających protestów przeciw reformie Sądu Najwyższego. Lider Kukiz'15 tłumaczy, czemu nie wyszedł na ulicę.

W Senacie w piątek odbyła się debata nad uchwaloną w czwartek przez Sejm ustawą o Sądzie Najwyższym, która m.in. umożliwia przeniesienie w stan spoczynku wszystkich obecnych sędziów SN. Uchwalenie ustawy odbyło się przy protestach opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej. Wywołało to demonstracje na ulicach wielu miast, w Warszawie pikietowano m.in. Pałac Prezydencki. Apelowano do prezydenta, by zawetował trzy ustawy: o KRS, ustroju sądów powszechnych, ustawę o SN.

W sobotę w wielu miastach również miały miejsce kolejne protesty, choć o na dużo mniejszą skalę.

"Ustawy o sądownictwie to złe ustawy a sposób i metody ich procedowania to skandal i rozbój w biały dzień ale PROSZĘ: przestańcie zadawać mi na priv pytanie dlaczego mnie nie ma dziś na ulicy i dlaczego WSPÓLNIE z innymi partiami nie protestuję przeciw „dyktaturze Kaczyńskiego”. Oszaleliście???" - napisał na Facebooku Paweł Kukiz.

"Mam stanąć obok Platformy, cyników których marzeniem są uliczne zamieszki dające im szansę na powrót do władzy? Mam stać obok tych, których całe lata błagałem o ustawę o referendum obywatelskim z wynikiem obligującym władzę, o JOW-y, niskie podatki?" - pisze dalej lider Kukiz'15.

"Wymagacie ode mnie, żebym swoją z nimi obecnością pośrednio przyczynił się do powrotu do obiadków u Sowy? Pogońcie tych partyjnych cwaniaków i cyników, pogońcie manipulantów, zażądajcie SAMI obywatelskich reform, Państwa obywatelskiego, demokratycznego! POGOŃCIE ICH! CO SIĘ STAŁO Z WASZĄ PAMIĘCIĄ?????" - tłumaczy dalej.

Kukiz w swoim wpisie wymienia również afery, do których dochodziło pod rządami PO. "I Wy chcecie, żebym im pomagał w powrocie do władzy??? NEVER! Pogońcie najpierw tę "ferajnę" od teoretycznego państwa. Wtedy na tej ulicy mogę stać do skutku. Dzień i noc" - kończy Kukiz.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL