Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Kukiz: Powitanie Tuska? Spektakl POPiS

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Paweł Kukiz odniósł się do dzisiejszego powitania Donalda Tuska na Dworcu Centralnym w Warszawie. "Po raz kolejny urzšdzajš igrzyska dla tłuszczy" - napisał lider Kukiz'15.

Szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk przyjechał przed południem do Warszawy, gdzie ma w stołecznej prokuraturze zeznawać jako œwiadek w œledztwie dotyczšcym współpracy polskich władz z rosyjskš FSB. Na Dworcu Centralnym przywitały Tuska grupy jego zwolenników i przeciwników.

Na dworzec przybyli m.in. działacze KOD z flagami UE; niektórzy zgromadzeni trzymajš portrety Tuska na czerwonym tle z napisem: "przystanek Europa", niektórzy krzyczš: "Precz z Kaczorem", "Wolna Polska bez Kaczora", a do Donalda Tuska: "jesteœmy z tobš".

Sprawę skomentował na Facebooku Paweł Kukiz. Komentujšc artykuł portalu Interia.pl pt. "Symboliczny spektakl z Tuskiem w roli głównej", napisał: "Trafna diagnoza w tytule – spektakl. POPiSowy. I jedni i drudzy po raz kolejny urzšdzajš igrzyska dla tłuszczy. Częœć może się podrzeć, że kocha a druga że nienawidzi" - czytamy.

"A przecież można było wysłać prokuratorów do Brukseli. Po prostu. Można też było przyjechać cicho, bez pokazówki. Ale po co? Lepiej nakręcać wojnę domowš, odwrócić uwagę od partiokratycznych wałów i wcišż podnoszonych podatków. Żyć sobie w niepisanej symbiozie a lud niech się pierze po pyskach. Sromota" - dodał lider Kukiz'15.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL