Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Kukiz przeprasza za sympatię do Macierewicza

PAP/Marcin Obara
Paweł Kukiz w TVN24 przeprosił za swojš wczeœniejszš sympatię do Antoniego Macierewicza. - Odejœcia generałów i pułkowników zwišzane sš z gabinetami politycznymi - powiedział lider Kukiz'15.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda wręczył generowało broni Mirosławowi Różańskiemu akt odwołania. Różański przeprosił osoby, które mu zaufały, a dzisiaj znajdujš się w rezerwie kadrowej. W nawišzaniu do tych słów Paweł Kukiz powiedział, że przeprasza "za wczeœniejszš tak wielkš sympatię do ministra Macierewicza".

Zdaniem lidera Kukiz'15 ostatni rezygnacje w armii zwišzane sš z gabinetami politycznymi, a dokładniej Bartłomiejem Misiewiczem. - Ja się tym oficerom nie dziwię. Sytuacja jest niepoważna, tak niepoważna, że aż niebezpieczna dla państwa. Upór przy utrzymywaniu tego pana na stanowisku jest co najmniej dziwny i skutkuje w sposób straszny - mówił w programie "Kropka nad i".

Kukiz odwołał to, jak jeszcze niedawno oceniał pracę Macierewicza. Wczeœniej mówił, że jest to jeden z najlepszych ministrów obrony po 1989 roku. - To jest nieprawdopodobne, żeby przed tym młodym mężczyznš salutowali generałowie. To uwłacza godnoœci munduru polskiego. Nie mam co do tego żadnych wštpliwoœci - powiedział.

Poseł zastanawiał się również, czy Macierewicz nie jest odpowiedzialny za politykę zagranicznš. - W wielu aspektach zastanawiam się, czy istnieje rzad (...), czy sš to podmioty o w miarę równych możliwoœciach, czy minister Macierewicz nie wyrasta tutaj do rangi wodza naczelnego - powiedział.

Więcej: TVN24

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL