Paweł Kukiz przeprasza za wpis o Joannie Grabarczyk z "HejtStop"

aktualizacja: 09.02.2016, 13:02
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

Paweł Kukiz usunął swój wczorajszy wpis dotyczący Joanny Grabarczyk, która kieruje organizacją "HejtStop".

REDAKCJA POLECA
09.02.2016
Platforma Obywatelska wycofała skargę na Pawła Kukiza. Teraz skarży się Nowoczesna
03.02.2016
Mariusz Pudzianowski groził uchodźcom? Sprawdzi to prokuratura
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

Po tym jak Joanna Grabarczyk złożyła zawiadomienie do prokuratury, w sprawie wpisu Mariusza Pudzianowskiego, który kierował groźby pod adresem uchodźców, Paweł Kukiz zamieścił kontrowersyjny wpis atakujący Grabarczyk. 

Pudzianowski na jednym z portali społecznościowych oskarżył imigrantów o napady na samochody we francuskim Calais. Jego zdaniem zniszczone tam zostały pojazdy należące do firmy transportowej sportowca. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił zdjęcie kija baseballowego i napisał : "Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport. Na naczepie będzie przyśpieszona nauka asymilacji".

Joannę Grabarczyk, która złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie wpisu Mariusza Pudzianowskiego, sportowiec nazwał "zakompleksioną, sfrustrowaną kobietą szkodzącą normalnym ludziom". Do krytyki działaczki organizacji "HejtStop" przyłączył się także Paweł Kukiz, który na swoim profilu na Facebooku napisał: "Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy".

Po burzy, która rozpętała się po opublikowaniu wpisu, poseł zapewnił, że nie miał na celu urazić kobiety. Skasował kontrowersyjny wpis i dodał nowy, w którym tłumaczy się pisząc, że "zakładał, że jej otwartość i tolerancja nie znają granic rasowych". "Jeśli się pomyliłem, przepraszam" - dodał.

POLECAMY

KOMENTARZE