Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Paweł Kukiz przeprasza za wpis o Joannie Grabarczyk z "HejtStop"

Fotorzepa/Jerzy Dudek
Paweł Kukiz usunšł swój wczorajszy wpis dotyczšcy Joanny Grabarczyk, która kieruje organizacjš "HejtStop".

Po tym jak Joanna Grabarczyk złożyła zawiadomienie do prokuratury, w sprawie wpisu Mariusza Pudzianowskiego, który kierował groŸby pod adresem uchodŸców, Paweł Kukiz zamieœcił kontrowersyjny wpis atakujšcy Grabarczyk. 

Pudzianowski na jednym z portali społecznoœciowych oskarżył imigrantów o napady na samochody we francuskim Calais. Jego zdaniem zniszczone tam zostały pojazdy należšce do firmy transportowej sportowca. Na swoim profilu na Facebooku zamieœcił zdjęcie kija baseballowego i napisał : "Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport. Na naczepie będzie przyœpieszona nauka asymilacji".

Joannę Grabarczyk, która złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie wpisu Mariusza Pudzianowskiego, sportowiec nazwał "zakompleksionš, sfrustrowanš kobietš szkodzšcš normalnym ludziom". Do krytyki działaczki organizacji "HejtStop" przyłšczył się także Paweł Kukiz, który na swoim profilu na Facebooku napisał: "Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym o imigrantach w kontekœcie sylwestrowej nocy".

Po burzy, która rozpętała się po opublikowaniu wpisu, poseł zapewnił, że nie miał na celu urazić kobiety. Skasował kontrowersyjny wpis i dodał nowy, w którym tłumaczy się piszšc, że "zakładał, że jej otwartoœć i tolerancja nie znajš granic rasowych". "Jeœli się pomyliłem, przepraszam" - dodał.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL