Paweł Kukiz przeprasza za wpis o Joannie Grabarczyk z "HejtStop"

aktualizacja: 09.02.2016, 13:02
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

Paweł Kukiz usunął swój wczorajszy wpis dotyczący Joanny Grabarczyk, która kieruje organizacją "HejtStop".

REDAKCJA POLECA

Po tym jak Joanna Grabarczyk złożyła zawiadomienie do prokuratury, w sprawie wpisu Mariusza Pudzianowskiego, który kierował groźby pod adresem uchodźców, Paweł Kukiz zamieścił kontrowersyjny wpis atakujący Grabarczyk. 

Pudzianowski na jednym z portali społecznościowych oskarżył imigrantów o napady na samochody we francuskim Calais. Jego zdaniem zniszczone tam zostały pojazdy należące do firmy transportowej sportowca. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił zdjęcie kija baseballowego i napisał : "Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport. Na naczepie będzie przyśpieszona nauka asymilacji".

Joannę Grabarczyk, która złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie wpisu Mariusza Pudzianowskiego, sportowiec nazwał "zakompleksioną, sfrustrowaną kobietą szkodzącą normalnym ludziom". Do krytyki działaczki organizacji "HejtStop" przyłączył się także Paweł Kukiz, który na swoim profilu na Facebooku napisał: "Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy".

Po burzy, która rozpętała się po opublikowaniu wpisu, poseł zapewnił, że nie miał na celu urazić kobiety. Skasował kontrowersyjny wpis i dodał nowy, w którym tłumaczy się pisząc, że "zakładał, że jej otwartość i tolerancja nie znają granic rasowych". "Jeśli się pomyliłem, przepraszam" - dodał.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE