Petycja: Niech kobiety w ciąży też korzystają z 500+

Do premier Szydło trafiła petycja, by wsparcie z programu 500 otrzymywały już kobiety w ciąży – zwłaszcza gdy mają urodzić chore dzieci. Ten postulat nie jest bez szans.

Aktualizacja: 14.07.2016 06:49 Publikacja: 13.07.2016 20:29

Petycja: Niech kobiety w ciąży też korzystają z 500+

Foto: Fotorzepa, Michał Warda

W środę Ministerstwo Rodziny podsumowało pierwsze trzy miesiące funkcjonowania programu 500 . Do polskich rodzin trafiło już 4,89 mld zł. – Biorąc pod uwagę koszty programu, uwzględnienie naszej propozycji nie byłoby dużym obciążeniem dla budżetu – mówi Ewa Kowalewska z Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia w Gdańsku, autorka petycji, która właśnie trafiła do premier Beaty Szydło. Podpisało się pod nią 21 tys. osób.

Z szacunków „Rz" wynika, że wypłacanie świadczenia przez dziewięć miesięcy ciąży kosztowałoby budżet ok. 800–900 mln złotych.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Kraj
Ruszyło śledztwo w sprawie Centrum Niemieckiego
Materiał Partnera
Dzień Zwycięstwa według Rosji
Kraj
Najważniejsze europejskie think tanki przyjadą do Polski
Kraj
W ukraińskich Puźnikach odnaleziono szczątki polskich ofiar UPA
Kraj
80. rocznica zakończenia II wojny światowej. Trump ustanawia nowe święto. Dlaczego Polacy nie lubią tego dnia?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku