Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Polak skazany za gwałt na Brytyjce

Katedra w Chelmsford
essexlivenews.com
41-letni Polak odsiedzi 5 lat więzienia za zgwałcenie młodej Brytyjki w katedrze w Chelmsford. Sam skarży się, że padł ofiarš gwałtu w więzieniu.

Do aktu przemocy wobec młodej kobiety doszło w maju tego roku. 41-letni Jarosław W., trudnišcy się sprzštaniem restauracji, widzšc kompletnie pijanš dziewczynę wprowadzanš do katedry przez postronnš osobę, wszedł za niš i dopuœcił się gwałtu na dwudziestolatce.

Młoda kobieta niedawno opuœciła jeden z okolicznych klubów. Była tak pijana, że jeden z przechodniów zaprowadził ja do pobliskiej katedry, gdzie miała być bezpieczna. Œwiadkowie tego zdarzenia potwierdzajš, że dwudziestolatka miała trudnoœci z utrzymaniem się na nogach i powtarzała: "Nic nie widzę".

Widzšc tę scenę Polak wszedł do koœcioła i tam brutalnie zgwałcił Brytyjkę. Jak pisze portal essexlive.news, kobieta odniosła obrażenia żeber, klatki piersiowej, ramienia i kostki.

Ponieważ teren był monitorowany, gwałciciel już następnego dnia został zatrzymany. Policji tłumaczył, że do stosunku seksualnego doszło za zgodš kobiety. W końcu przyznał się do winy.

Oskarżyciel nie dał wiary jego zapewnieniom, powołujšc się na zeznania œwiadków, że kobieta była w takim stanie, że nie była zdolna do racjonalnej oceny sytuacji. Oskarżyciel wnioskował, aby przestępstwo popełnione przez polskiego obywatela zostało zaliczone do najcięższych z tej kategorii, ze względu na szkody fizyczne i moralne jakie poniosła zgwałcona.

Poczštkowo Jarosław W. został skazany na 9 lat więzienia. Jego obrońca wniósł apelację, uzasadniajšc, że kara powinna zostać zmniejszona o 25 procent ze względu na przyznanie się Polaka do winy, a także dlatego, że sam skazany padł w więzieniu ofiarš gwałtu.

Ostatecznie Jarosław W. odsiedzi w Wielkiej Brytanii 5 lat i zostanie deportowany do Polski.

 

 

ródło: essexlive.news

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL