Amerykańscy żołnierze okradzeni

aktualizacja: 14.09.2017, 16:07
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu zostali okradzeni. Z kontenera należącego do armii USA zniknął sprzęt wartości ok. 200 tys. dolarów.

Informację o kradzieży Żandarmeria Wojskowa otrzymała wczoraj.

Z kontenera stojącego w pobliżu kolejowej rampy zniknął sprzęt specjalistyczny - dalmierze, noktowizory, lornetki i radia oraz laptopy i prywatne rzeczy żołnierzy.

Wartość skradzionych przedmiotów wstępnie oszacowano na 200 tys. dolarów. Do włamania doszło między 11 a 13 września.

W sprawie kradzieży prowadzone jest intensywne śledztwo. Żandarmeria Wojskowa uspokaja, że wśród skradzionych przedmiotów nie było amunicji ani materiałów wybuchowych.

Amerykańscy żołnierze z Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z 4. Dywizji Piechoty w Fort Carson w stanie Kolorado stacjonują w Żaganiu w ramach operacji Atlantic Resolve.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE