Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Borowski: "Ucho prezesa" zrobiło swoje

Fotorzepa, Jerzy Dudek
To pokazuje, że satyra ma jeszcze pewnš moc w Polsce. Myœlę, że satyryczny program "Ucho Prezesa" jednak zrobił swoje - tak wczorajsze weto prezydenta Andrzeja Dudy ocenił niezależny senator Marek Borowski.

Wczoraj Andrzej Duda po raz pierwszy zawetował ustawę PiS - o Regionalych Izbach Obrachunkowych.

Jak stwierdził Borowski we wczorajszych "Wydarzeniach", prezydentowi Dudzie musi doskwierać wizerunek Adriana z "Ucha Prezesa", który przedstawiany jest jako osoba bezwolna i pozbawiona jakichkolwiek wpływów. Marek Borowski stwierdził, że o tym, iż ten wizerunek prezydentowi cišży, w prywatnych rozmowach mówili również prezydenccy współpracownicy.

Senator ocenił, że wetujšc ustawę o RIO Duda "wybrał stosunkowo nieŸle", bo nie jest to sztandarowa ustawa PiS, a ponieważ samorzšdy, w tym PiS-owskie, wystšpiły przeciwko tej ustawie, prezydent miał uznać, że w tym przypadku weto będzie "bezpieczniejsze".

Pytany o to, czy prezydent zawetuje ustawę dotyczšca podatku paliwowego, Borowski ocenia, że nie jest to wykluczone.

- Prezydent chciałby mieć drugš kadencję i wie, że może mieć godnych przeciwników i w zwiazku z tym próbuje sobie zapewnić jakieœ poparcie. Jeœli ma to robić wetujšc złe ustawy PiS, to trudno, żebym się martwił - podsumował Borowski.

Więcej: PolsatNews

ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL