Kraj

Borowski: "Ucho prezesa" zrobiło swoje

Fotorzepa, Jerzy Dudek
To pokazuje, że satyra ma jeszcze pewną moc w Polsce. Myślę, że satyryczny program "Ucho Prezesa" jednak zrobił swoje - tak wczorajsze weto prezydenta Andrzeja Dudy ocenił niezależny senator Marek Borowski.

Wczoraj Andrzej Duda po raz pierwszy zawetował ustawę PiS - o Regionalych Izbach Obrachunkowych.

Jak stwierdził Borowski we wczorajszych "Wydarzeniach", prezydentowi Dudzie musi doskwierać wizerunek Adriana z "Ucha Prezesa", który przedstawiany jest jako osoba bezwolna i pozbawiona jakichkolwiek wpływów. Marek Borowski stwierdził, że o tym, iż ten wizerunek prezydentowi ciąży, w prywatnych rozmowach mówili również prezydenccy współpracownicy.

Senator ocenił, że wetując ustawę o RIO Duda "wybrał stosunkowo nieźle", bo nie jest to sztandarowa ustawa PiS, a ponieważ samorządy, w tym PiS-owskie, wystąpiły przeciwko tej ustawie, prezydent miał uznać, że w tym przypadku weto będzie "bezpieczniejsze".

Pytany o to, czy prezydent zawetuje ustawę dotycząca podatku paliwowego, Borowski ocenia, że nie jest to wykluczone.

- Prezydent chciałby mieć drugą kadencję i wie, że może mieć godnych przeciwników i w zwiazku z tym próbuje sobie zapewnić jakieś poparcie. Jeśli ma to robić wetując złe ustawy PiS, to trudno, żebym się martwił - podsumował Borowski.

Więcej: PolsatNews

Źródło: Polsat news

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL