Wiceszef BOR podał się do dymisji

aktualizacja: 19.06.2017, 11:37
Foto: bor.gov.pl

Do dymisji podał się wiceszef BOR płk Tomasz Kędzierski - informuje Radio ZET. BOR potwierdza.

Pułkownik Tomasz Kędzierski był szefem operacji wizyty papieża Franciszka w Krakowie, był również odpowiedzialny za zabezpieczenie szczytu NATO.

W latach 2006-2010 Kędzierski pełnił służbę w ochronie osobistej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Od stycznia 2017 roku, po rezygnacji ze stanowiska szefa BOR, Andrzeja Pawlikowskiego, Kędzierski pełnił jego obowiązki.

Informację o dymisji płk. Kędzierskiego potwierdziło BOR. Według komunikatu, przyczyną decyzji wiceszefa Biura Ochrony Rządu są względy osobiste.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy to druga dymisja w najwyższych władzach BOR.

Komentarz dnia
Żródło: Radio Zet

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE