Wymiana listów między prezydentem a szefem MON: między normalnością a konfliktem

aktualizacja: 21.04.2017, 20:41
Foto: PAP

Wymiana listów pokazuje, że relacje między prezydentem a ministrem nie są normalne - uważa Janusz Zemke (SLD). - Proszę nie uważać, że jest to jakiś wielki konflikt - odpowiadał mu Ryszard Czarnecki (PiS).

REDAKCJA POLECA

Na temat jednostronnej korespondencji prezydent Duda - szef MON Antoni Macierewicz rozmawiali europosłowie SLD - Janusz Zemke i PiS - Ryszard Czarnecki.

Goście programu rozmawiali o kolejnym liście prezydenta do szefa MON, o którym dowiedziała się opinia publiczna, a który również nie doczekał się odpowiedzi ministra Macierewicza.

Według Zemkego, prezydent, zadając pytania o wpływ powołania wojsk terytorialnych na funkcjonowanie armii, poruszył bardzo ważną kwestię.

- Sygnałów jest bardzo wiele, że do Obrony Terytorialnej przechodzi dobra kadra z jednostek, które są dla polskiego wojska absolutnie podstawowe - mówił Zemke.

Brak odpowiedzi ze strony MON na pismo prezydenta w tej sprawie polityk SLD uważa za sygnał, że relacje między głową państwa a szefem MON "nie są normalne".

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, ripostował, że takie wojsko jak Obrona Terytorialna są zjawiskiem powszechnym w wielu krajach europejskich, ale też w USA.

Jednostronną korespondencję prezydenta z szefem MON Czarnecki uważa za rozdmuchany problem.

- Prezydent ma prawo zadawać pytania, minister udziela odpowiedzi. Proszę nie myśleć, że to jakiś wielki konflikt - bagatelizował Czarnecki.

Więcej - TVN24.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE