Nie żyje mrównik z wrocławskiego zoo

aktualizacja: 19.03.2017, 21:42
Foto: Facebook/ZOO Wrocław

Nie udało się utrzymać przy życiu małego mrównika, który kilka tygodni temu przyszedł na świat we wrocławskim zoo.

O narodzinach mrównika zoo poinformowało z dumą kilka tygodni temu. Zwierzęta te znajdują się na liście gatunków, których liczebność spada "niepokojąco szybko".

Wśród tysiąca ogrodów zoologicznych na świecie zaledwie 39 hoduje mrówniki. Narodziny potomstwa tych afrykańskich łożyskowców są w warunkach ogrodów zoologicznych niezwykle rzadkiej.  Z tym większą dumą wrocławskie zoo w połowie lutego poinformowało o narodzinach malucha.

Poród był bardzo trudny, zwierzę po porodzie nie oddychało i zostało poddane niemal godzinnej reanimacji. Niestety, zostało odrzucone przez matkę. 

Mały mrównik znalazł się pod opieka pracowników zoo, którzy karmili zwierzaka co 2 godziny i dbali o odpowiednie warunki jego życia. Niestety, maluch, pozbawiony niemal odporności, nie przeżył infekcji.

Komentarz dnia
Żródło: Facebook

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE