Karczewski: Lekarze powinni odpracować studia w Polsce

aktualizacja: 09.06.2016, 14:15
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Nie wiem, jak długo, ale lekarze powinni odpracować studia w Polsce. 15, 20 lat - mówi marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Powinien być na to jakiś przepis.

Karczewski był gościem dzisiejszego "Kontrwywiadu" w RMF FM. Odpowiadał również na pytania słuchaczy.

Marszałek Senatu zauważył, że rocznie z Polski wyjeżdża do 1000 wykształconych lekarzy, a  w ostatnim czasie wyjechało 20 tysięcy pielęgniarek i coraz bardziej jest widoczna luka pokoleniowa w tych zawodach.

Zdaniem marszałka lekarze wykształceni w Polsce tutaj powinni odpracować swoje studia. Nie wie, jak długo, może 15, 20 lat, ale "powinny być przepisy w tej sprawie".

Jak zdradził senator PiS, partia ta ma plany, w jaki sposób zwiększyć liczbę studentów na wydziałach lekarskich w polskich uczelniach medycznych.

Więcej na RMF FM. 

 

Komentarz dnia
Żródło: RMF FM

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE