Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Błaszczak: Ustawa antyterrorystyczna daje służbom narzędzia do walki z terrorystami

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Projekt ustawy antyterrorystycznej porzšdkuje sprawy bezpieczeństwa i daje służbom œrodki do walki z terrorystami - twierdzi szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dziœ projektem ma się zajšć Komitet Stały Rady Ministrów.

Błaszczak, który był goœciem radiowej Jedynki, przekonywał, że ustawa nie odbiega od standardów zachodnich i dzięki niej służby będš przygotowane na ewentualny atak. Szef MSWiA zastrzegł, że co prawda Polska nie ma takich problemów, "jakich byliœmy œwiadkami w Brukseli, ale musimy być gotowi na ten najgorszy scenariusz" - mówił.

Na zarzuty, że ustawa daje służbom specjalnym zbyt szerokie prawa do inwigilacji obywateli, Błaszczak odparł, że żadnego zagrożenia nie należy bagatelizować, a zastrzeżenia te zgłasza grupa "pięknoduchów - ludzi, którzy myœlš, że wszystko będzie wspaniale".

- Charakterystyczne było, że kiedy w kwietniu tego roku doszło do zamachów w Brukseli, to poprawnoœć polityczna nie pozwalała moim odpowiednikom nazywać rzeczy po imieniu - powiedział Błaszczak.

Szef MSWiA wyraził nadzieję, że projekt ustawy, która zakłada m.in. możliwoœć zatrzymania osoby podejrzanej o terroryzm na 14 dni (a nie jak dotychczas na 72 godziny) zostanie przyjęty już na następnym posiedzeniu rzšdu.

ródło: Polskie Radio

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL