IKEA wycofuje ze sprzedaży lampy Gothem

aktualizacja: 26.03.2016, 15:33
Lampy Gothem
Lampy Gothem
Foto: ikea.com

IKEA apeluje, aby osoby posiadające lampę Gothem, niezwłocznie zaprzestały jej używania i zwróciły w najbliższym sklepie IKEA, gdzie otrzymają całkowity zwrot kosztów zakupu.

REDAKCJA POLECA
15.02.2016
IKEA też nie płaciła podatków
07.02.2016
IKEA traci prawo do swej nazwy w Indonezji
28.01.2016
IKEA szykuje duże podwyżki płac
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Sieć IKEA wycofuje z rynku wszystkie lampy podłogowe i stołowe Gothem ze względu na ryzyko porażenia prądem. Decyzję tę podjęto po wykryciu uszkodzonych przewodów w pewnej liczbie lamp. Uszkodzone przewody mogą kierować napięcie na metalowy korpus lampy, stanowiąc tym samym zagrożenie dla użytkowników.

Akcją objęte są wszystkie trzy modele lamp GOTHEM – dwie lampy stołowe i jedna podłogowa.

Do tej pory odnotowano trzy incydenty, w których porażonych prądem zostało dwóch klientów i jeden pracownik sklepu.

Dowód zakupu nie jest konieczny, by otrzymać zwrot kosztów. Lampy można zwrócić w dowolnym sklepie IKEA.

Komentarz dnia
Żródło: ikea.com

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE