Partia Razem wyświetla werdykt TK na ścianie KPRM

aktualizacja: 09.03.2016, 21:29
Foto: PAP/Jacek turczyk

W związku z wyrokiem TK o nowelizacji ustawy dotyczącej Trybunału partia Razem zorganizowała pikietę przed Kancelarią Premiera Rady Ministrów. Na ścianie KPRM wyświetliła dzisiejszy wyrok TK.

REDAKCJA POLECA

Trybunał Konstytucyjny wydał dziś wyrok na temat ustawy PiS dotyczącej nowelizacji Trybunału. Według TK jest ona niezgodna z konstytucją.

Ponieważ już wcześniej rząd oświadczył, że nie opublikuje wyroku TK w Dzienniku Ustaw, Partia Razem zdecydowała o jego publikacji na ścianach Kancelarii Rady Ministrów.

Wcześniej również wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki nazwał dzisiejsze obrady sędziów Trybunału Konstytucyjnego "spotkaniem przy kawie i ciasteczkach". Premier Beata Szydło z kolei uznała, że obrady TK są "spotkaniem wybranych sędziów", a ich wyrok nie spełnia przesłanek ustawowych, by za takowy mógł zostać uznany.

Więcej na stronie Radia ZET.

Swoją opinię o zmianach prawnych dotyczących Trybunału Konstytucyjnego na swoim posiedzeniu w dniach 11-12 marca przedstawi  Komisja Wenecka.

Komentarz dnia
Żródło: Radio Zet

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE