Policja szuka dokumentów ws. katastrofy smoleńskiej

aktualizacja: 25.02.2016, 14:13
Foto: Fotorzepa/Kuba Kamiński

Policja w całym kraju szuka dokumentów w sprawie katastrofy smoleńskiej. Funkcjonariusze szukają w policyjnych szafach wszystkich dokumentów - jawnych i z klauzulą tajności.

REDAKCJA POLECA

Jak ustaliła stacja TVN24, akcja trwa już od kilkunastu dni. Obejmuje każdą komórkę Komendy Głównej policji i jej komórek w całym kraju - delegatur Centralnego Biura Śledczego i wydziałów Biura Spraw Wewnętrznych.

Pismo dotyczące przeszukania policyjnych szaf przygotowało Biuro-Gabinet Komendanta Głównego Policji.

Podkreśla to rzecznik policji, młodszy inspektor Marcin Szyndler, według którego nie powstało ono z polecenia Ministerstwa Obrony Narodowej. Jak twierdzi, na wyobraźnię szefów policji wpłynęła informacja o nielegalnym zniszczeniu meldunków z 10 kwietnia i okresu tuż po katastrofie, co szef MON nazwał "zacieraniem śladów przez ówczesną władzę".

Przeszukanie policyjnych szaf ma sprawdzenie, czy w komórkach policji zachowały się jakiekolwiek dokumenty ws. Smoleńska i ewentualne ich zarchiwizowanie oraz w związku ze wznowieniem śledztwa - przekazanie prokuraturze.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE