Dom Kiszczaków na Mazurach "czysty"

aktualizacja: 18.02.2016, 16:55
Foto: Fotorzepa/Kuba Kamiński

W domu letniskowym Czesława Kiszczaka na Mazurach, który dziś od rana był przeszukiwany, nie znaleziono dokumentów, których "ukrywanie jest zabronione".

Dacza małżeństwa Kiszczaków w Wiknie nad jeziorem Omulew w województwie warmińsko-mazurskim była przeszukiwana dziś od rana przez prokuratora i stołecznych funkcjonariuszy.

Poszukiwania prowadzone były pod kątem ewentualnego odnalezienia przechowywanych dokumentów. Jak informuje RMF FM, w domu nie znaleziono żadnych dokumentów, których przetrzymywanie byłoby zabronione.

Kilka lat temu, w 2010 roku, drewniany dom Kiszczaków w Wiknie niemal doszczętnie spłonął. Wraz z nim - garaż i dwa samochody. Jak twierdzą świadkowie, zniszczenia były tak poważne, że z zabudowań niczego nie udało się uratować.

Wczoraj w domu gen. Kiszczaka znaleziono teczkę z dokumentami zawierającą zaświadczenia o współpracy agenta "Bolka" (Lecha Wałęsy - red.) ze Służbą Bezpieczeństwa, jego meldunki oraz pokwitowania za otrzymane wynagrodzenia. Według archiwistów z Instytutu Pamięci Narodowej dokumenty są autentyczne.

Komentarz dnia
Żródło: RMF FM

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE